Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Podnikatelská půjčka je zajímavou možností pro nováčky i zkušené

Postavit se na vlastní nohy, začít se starat sám o sebe. Přesně to je cílem mnoha lidí, kteří stojí na startu zajímavého podnikatelského plánu. Do začátku jsou ale zapotřebí finance, v dnešní době je jasné, že bez nutných počátečních investic se neobejde nikdo. Banka ale nemusí vyhovět prosbám a přáním, takže na koho se obrátit? Řešení existuje, nebankovní půjčky se navíc obejdou také bez nekonečného vyřizování formalit a dlouhého čekání.

Blesková výplata peněz bez dalších otázek

Jaké podmínky je třeba splnit, čemu je nutné vyhovět, aby se stala podnikatelská půjčka realitou? Nečekejte obsáhlé papírování a zvědavé otázky, neboť účel může být různorodý. Nákup software, investice do začátku v podobě vybavení provozovny, kancelářské židle a stůl, počítače, vlastně úplně cokoliv. Papírování čeká na nováčka mezi OSVČ například na úřadech, ale rozhodně ne u nebankovních poskytovatelů krátkodobých půjček. Tady je vyřízení jednoduché a rychlé, stačí splnit několik základních náležitostí. Bankovní účet, mobilní telefon, ale také platné IČ, protože tato půjčka je určena jen podnikajícím. Jaké jsou její konkrétní parametry, kolik si vlastně můžete půjčit?

  • 5 000 Kč je základní částka. Postačí na pořízení tabletu nebo nějakou jinou menší investici.
  • 20 000 Kč je maximem, o které lze touto formou požádat. Opět bez otázek nebo podmínek.
  • Lhůta splatnosti je nejméně 7, nejvýše pak 30 pracovních dnů. Tedy dostatečně dlouhá doba.

Bezúčelový charakter je tady samozřejmostí

Bude půjčka pro OSVČ vyžadovat, abyste doložili její účel – složenkami, fakturami, smlouvami o dílo a tak podobně? Vůbec ne, v dnešní době je přeci prokazování konkrétního účelu krátkodobých úvěrů vlastně až přežitkem. Podobná otázka je zásahem do soukromí, jde o malou půjčku, a nikoliv hypotéku nebo spotřebitelský úvěr v řádu statisíců. Podle toho pak pochopitelně musí vypadat i administrativní stránka věci, že?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podnikatelská půjčka je zajímavou možností pro nováčky i zkušené