Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Podlehněte anglickému stylu plnému sexy elegance a přitažlivé ženskosti

Redakce

Redakce

16. 9. 2010

FOTO: Móda Marks&SpencerOděvní řetězec Marks & Spencer nabízí oblečení ochucené anglickým stylem, klasické a elegantní s občasným výstřelkem. Však tím jeho sortiment nekončí, koupit si tu můžete i zajímavou kosmetiku a britské potraviny. Tyto obchody jsou prostě malým kouskem Anglie.

FOTO: Obchod Marks&Spencer

Obchod Marks & Spencer, Zdroj: shoppingdelhi.com

Historie Marks & Spencera se datuje až ke konci devatenáctého století, kde se na anglickém tržišti potkal Rus s absolutně netypickým ruským příjmením Marks a jeho opak, typický anglický gentleman Spencer. Prorazili se svojí, na tu dobu revoluční obchodní politikou a nutno dodat, že spojení původních myšlenek východního a západního obchodníka si dodnes vede skvěle.

Stvrzenkou úspěchu bylo vystavění největšího obchodního domu té doby – Marble Arch, který je dodnes přezdíván vlajkovou lodí společnosti. V samém centru Londýna a později i mimo něj si Marks a Spencer získali oblibu u žen i mužů všech věkových kategorií i společenského postavení. A právě dostupnost byla hlavním motivem expanze značky do Paříže, Hong Kongu a pak do celého širého světa.

FOTO: Oblečení Marks&Spencer

Oblečení Marks & Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

U nás jste první prodejnu tohoto britského řetězce mohli navštívit roku 1996, a to v nákupní pasáži Myslbek. Holt mimopražským se v té době ještě nepřálo. To se však záhy změnilo a nyní najdeme v republice rovných 15 prodejen, které jsou mezi sebou dokonale kompatibilní. Nakoupíte v Praze a zboží můžete vyměnit třeba v Jihlavě, a to nově až do pětatřiceti dnů. Obecně se zákaznický servis tohoto obchodního domu považuje za jeden z nejlepších.

Co nám podzim přinesl?

A co tedy najdeme v oné zmiňované podzimní kolekci? Mezi klasickými sukněmi délky pod kolena a úpletovými svetry v odstínech šedé, maximálně tmavomodré, nyní září i odstíny bledě modré, zelené přes tmavě fialovou až ke křiklavé fuchsiové. Nechybí klasické kostýmky v neutrálních barvách. A svetříky ve všech možných odstínech duhy.

FOTO: Podzimní kolekce v Marks&Spencer

Podzimní kolekce v Marks&Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

Co se materiálů týče, převládá klasická bavlna, často s příměsí viskózy nebo polyesteru, mnohokrát také doplněná o úpletové detaily. A novinkou, vyjma pestrých barev, jsou i volánky. Ty zdobí převážně blůzky z lehkých materiálů, které v této kolekci připomínají paprsky posledního sluníčka oproti blátivým dnům.

Pokud si chystáte obnovit pracovní šatník či sháníte něco spíše konzervativního, jistě si vyberete. Anglický duch v tomto směru zůstal skoro dokonale zachován.

FOTO: Oblečení Marks&Spencer

Oblečení Marks & Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

A na závěr pár lahůdek, kterými Marks & Spencer příjemně překvapí. Tu první ocení spíš majitelky normální postavy s pár nedokonalostmi než dokonalé krasavice s dlouhýma nohama. Jedná se o speciální tabulky velikostí, které budou doceněny teprve tehdy, když si právě taková normální žena půjde kupovat kalhoty – menší postavy nadchnou kalhoty délky short, ty vyšší naopak long a pro klasické výšky zbude medium.

Prostě pro každého něco, nemluvě o velkém výběru klasické pánské módy až po dětskou, která je opět přehledně seřazená podle věku.

FOTO: Pánské oblečení Marks&Spencer

Pánské oblečení Marks & Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

A když vás přepadne hlad či chuť zkusit něco exotického, je na místě i obchod s potravinami, kde zaujmou pochoutky z britských ostrovů i Itálie nebo Španělska. Pro radost si můžete zakoupit francouzské červené v praktickém balení akorát pro jednoho.

K dokonalému večeru chybí jen trocha péče, kterou vám zajistí kvalitní tělová kosmetika. A to vše v jednom obchodě.

FOTO: Potraviny v Marks&Spencer

Potraviny v Marks & Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

Ale nepějme jen chválu. Co si budeme nalhávat; v Marks & Spencerovi najdeme spíše usedlejší kousky, často se hodící spíše pro naše maminky. Pro ty, kteří neholdují business módě ani nehledají dárek právě pro maminku, tu nákupy možná zůstanou ještě pár let tabu.

Co ale určitě potěší i mladší ročníky, je bezesporu právě to lahodné červené víno či burákové máslo – vše za příznivé ceny. A na tom si Marks & Spencer zakládají.

FOTO: Kosmetika v Marks&Spencer

Kosmetika v Marks & Spencer, Zdroj: marks-and-spencer.cz

P.S. A pokud rádi přispějete na dobrou věc, tak v Marks & Spencerovi je ta pravá chvíle. Částkou 100 korun z každého zakoupeného trička ze speciální edice připravené ve spolupráci s Harper´s Bazaar a čtyřmi módními návrhářkami až do konce září pomůžete mentálně postiženým dětem z Kladna.

Trička stojí 299 korun a najdete je v prodejnách Melantrich, Nový Smíchov a Palladium!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podlehněte anglickému stylu plnému sexy elegance a přitažlivé ženskosti