Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Podívejte se na podzimní oblečení a doplňky, které musíte mít

Redakce

Redakce

6. 10. 2010

FOTO: PončaK podzimu a zimě určitě teplé svetry, čepice a šály patří, letos jsou ale pleteniny v kurzu více než předchozí sezóny. Proto se neváhejte zachumlat do tepla a bránit se proti sychravému počasí.

FOTO: Ponča

Ponča, Foto: Hasse Nielsen, Zdroj: H&M.com

Svetry

Letos zapomeňte na tenké kardigany, nejvíce zabodujete s velikým, tzv. oversized svetrem, ve kterém se skoro celá ztratíte. Může být propínací s velkými knoflíky. K takovému střihu se hodí hrubší vzory a nosit jej můžete přes jiný tenčí svetr, na podzim i místo kabátu.

Velký svetr z příjemného materiálu si můžete vzít i místo šatů k punčocháčům a kozačkám, pokud vám připadá moc široký, zkuste jej přepásat širokým páskem. Co je ale letos opravdu trendy, to jsou ponča a peleríny, střihy, které byly doteď spíše v pozadí.

FOTO: Svetry

Barevné svetry, Zdroj: H&M.com

Určitě se nebojte si alespoň jeden takový pletený kousek pořídit, užijete jej na mnoho způsobů. Pro teplejší dny jako svetr v kombinaci s delší tunikou a až přituhne, tak místo kabátu.

Zajděte do kteréhokoli obchodu, protože pleteniny teď na podzim seženete všude, a hledejte takový střih, který vám bude vyhovovat. Z barev vybírejte hlavně ty tlumené, šedou, béžovou, tmavě modrou, khaki. Samozřejmě neuděláte chybu ani s černou.

Není ovšem vůbec na škodu, když tlumený vzor svetru rozzáří i nějaký jasný odstín, červený, žlutý, oranžový. Barvu vybírejte hlavně podle sebe, hlavní pravidlo pro letošní zimu je, že čím větší a tlustší, tím lepší.

FOTO: Tuniky jako šaty

Tuniky jako šaty, Zdroj: H&M.com

Čepice, šály, rukavice

Mnoho lidí v zimě čepice a rukavice nenosí, protože snad mají dojem, že to není příliš elegantní, to ale vůbec není pravda. Pletený doplněk, třeba právě v podobě čepice, naopak dodá vašemu oblečení tu správnou tečku. Pokud si myslíte, že v čepici vypadáte jako idiot, tak jste třeba jen nenašli typ, který se hodí k vašemu obličeji.

Zajděte do obchodu a zkoušejte, klasickou čepici, baret, velkou huňatou, pokud se nebojíte experimentů, tak i s bambulí nebo kožešinovou (přikláníme se k té umělé), určitě nakonec najdete takovou, která vám bude slušet, a pak si ji klidně pořiďte ve více různých barvách.

FOTO: Zimní doplňky

Zimní doplňky: Čepice, rolák a šály, Zdroj: Orsay.com

To stejné platí i o šálách. Kabát na zimu máme většinou jen jeden, protože kabáty jsou drahé, a pletené doplňky poskytují tu skvělou službu, že můžeme pokaždé vypadat neokoukaně. Nákup pleteného doplňku totiž rozhodně není tak finančně náročný jako nákup kabátu.

Místo šály můžete vyzkoušet i takzvaný límec, pletenou rouru či něco jako samostatný rolák, který si jen natáhnete na krk, má tu výhodu, že vám odnikud nepolezou volné konce jako u šály.

FOTO: Zimní doplňky

Potřebné zimní doplňky, Zdroj: New Yorker

A nakonec rukavice, bez těch se v zimě také neobejdete a nemusí být jen nudně černé. Vyberte si různé barvy, ať vám třeba ladí k čepici, jen si pamatujte, že světlé barvy asi budete často prát.

A ještě na závěr

Zapojte fantazii, zima je často časem stále stejných nudných kabátů a bot, proto je skvělé to, co nosíte, denně oživovat různými doplňky.

FOTO: Zimní oblečení

Tipy pro zimní kombinace, Zdroj: Orsay.com

Letos se setkáte i s pletenými kabelkami, náplety na botách nebo třeba pletenou broží. Navíc pokud jste trochu zručná, můžete si za dlouhých zimních večerů spoustu pletených či háčkovaných doplňků s minimálními náklady vytvořit sama. Nebo poproste babičku.

S pleteninami se letos můžete opravdu vyřádit, tak vzhůru do toho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na podzimní oblečení a doplňky, které musíte mít