Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Podívejte se na 5 klipů Blackmore´s Night, než zahrají ve Slavkově u Brna

Sabina Jesenovská

Sabina Jesenovská

21. 5. 2012

Blackmore´s Night přivezou 29. července své renesančně laděné vystoupení do Slavkova u Brna. Podívejme se na TOP 5 jejich klipů.

Blackmore´s Night Zdroj: blackmoresnight.com

Začněme songem Shadow of the Moon, první písní ze stejnojmenného alba, které bylo v roce 1997 debutem projektu kytaristy Blackmore´s Night. Candice Night zde měla konečně příležitost ukázat všechen svůj pěvecký um, který při hostování v Blackmoreových kapelách jen skromně naznačovala někdy dokonce rafinovaně schovaná za oponou. Text a hudbu k písni Shadow of the Moon napsali manželé společně.

[youtube_660]ArOS_WsT1tw[/youtube_660]

Zatím poslední řadová deska Autumn Sky vyšla před dvěma lety. Klip byl natočen k písni, která není původní tvorbou Blackmore´s Night. Jedná se o jeden ze tří coverů, které se na desce objevily: píseň Highland původně od kapely One More Time. Název desky je odvozen od jména dcery obou interpretů, která se narodila jen pár měsíců před nahráním alba.

[youtube_660]SHHkWzWVDbc[/youtube_660]

Kdo je Ritchie Blackmore?
Ritchie Blackmore je britský kytarista a zakládající člen několika zásadních hudebních formací. Především tedy hard rockové legendy Deep Purple, ale také Rainbow, kterou založil po svém prvním odchodu z Deep Purple. Rainbow pokračují i bez něj dodnes, avšak pod jménem Over The Rainbow a ve svém lineupu jednoho Blackmora mají i když ne Ritchieho, ale jeho syna Jürgena.

Po druhém odchodu z Deep Purple opustil Blackmore zároveň i hard rock. Odešel do pomyslného hudebního důchodu s projektem Blackmore´s Night, inspirovaným renesančními melodiemi a potulným životem cikánů. Ačkoli si kytarista na koncertech sem tam vystřihne sólo s melodiemi songů Rainbow či Deep Purple, atmosféra koncertů odehrávajících se na nádvořích hradů a zámků se od atmosféry koncertů jeho původních kapel diametrálně liší.

V roce 2003 Blackmore´s Night vydali album Ghost of a Rose, které rok na to získalo v tuzemsku zlatou desku. Klip byl pořízen k pilotní písni desky Way to Mandalay.

[youtube_660] SGeka_nrK34 [/youtube_660]

Skupina má v repertoáru i desku s vánoční příchutí. Winter Carols, jak již sám název napovídá, se s písněmi jako jsou We Three Kings, We Wish You A Merry Christmas či Chrismas Eve hodí spíše pod stromeček, ačkoli proti gustu žádný dišputát. Poslední ze jmenovaných opět napsalo duo společně a rovněž ji podpořili klipem.

[youtube_660]rWaetIbRd-8[/youtube_660]

Blackmore´s Night jsou oblíbení především u německého publika, a tak němečtí Helloween neváhali a v roce 2006 nahráli singl, na němž hostovala Candice Night. Song Light the Universe sice původně vyšel jako singl , ale byl přidán i na Helloweenské album Keeper of the Seven Keys: The Legacy.

[youtube_660]KuuuAAHbTK0[/youtube_660]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podívejte se na 5 klipů Blackmore´s Night, než zahrají ve Slavkově u Brna