Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Počtvrté vykročí Povaleč s alternativou proti drahým festivalům

Martin Peška

Martin Peška

3. 7. 2009

V obci Valeč na Karlovarsku od 7. do 9. srpna proběhne čtvrtý ročník festivalu Povaleč. Už v roce 2006 si jeho organizátoři dali předsevzetí, že jejich festival by se měl stát odpovědí na velké mainstreamové festivaly se stále se opakujícími line-upy a vysokým vstupným.

„Povaleč dává prostor začínajícím avšak kvalitním interpretům zahrát si po boku těch ostřílenějších. Žánrově se nijak nevyhraňuje, ba naopak zastoupení různých hudebních stylů je velice rozmanité,“ řekla za pořadatele Ivana Kolínská.

Na dvou scénách by se měly představit téměř čtyři desítky kapel, mezi nimiž je například hip-hopová dvojice Prago Union a reggae kapely Švihadlo, Afrodisiak nebo Basta Fidel. Zahraničním hostem se má stát německá formace Jenix.

„Tvrdší styly zastoupí Jolly Joker s Plastic Beatles of the Universe, či brněnští Annie’s Trip,“ dodala Kolínská a dodala: „Příznivci řízného punku se můžou těšit na skoro domácí formaci Já ještě nevim, pražský Bangrajang, Zakázaný ovoce, nebo kluky z Reverends.“

Na Povaleči 2009 mají vystoupit i písničkáři. Pro letošní ročník pořadatelé vybrali extravagantní poetu Záviš, Xindla X, či mladého punkového folkařa Adolpho.

Festival, který se odehrává v bývalé zámecké jízdárně a jabloňovém sadu v barokním městečku Valeč zahrne do programu kromě hudby i několik divadelních představení, módní přehlídku a projekce. Vstupné na festival bude dobrovolné.

Podrobnější informace o festivalu na www.povalec.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Počtvrté vykročí Povaleč s alternativou proti drahým festivalům