Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Po užití prášků na hubnutí můžete ztratit schopnost ovládat svou stolici

Redakce

Redakce

26. 5. 2011

FOTO: PilulkyRučička na váze doprava se stáčí. Já se ptám svědomí, zda jablko denně mi stačí. K tomu zajím pár pilulek, aby se žaludek nezalek. Končím s jídlem. Končím se sexem. Nastupuji s kýblem. Trpím anorexem.

FOTO: Pilulky

Pilulky Vás nespasí. Zdroj: sxc.hu

Mladé slečny, mladí metrosexuálové, dovolte mi vás varovat a zároveň zklamat: Pilulky na hubnutí jsou pouhým marketingovým tahem a zlatým dolem podnikatelů. Opravdu si myslíte, že tobolka plná chemie je inteligentnější než tělo samo? Your body is your temple (v překladu: Tvoje tělo jest tvým chrámem). Moudro, kterým se dnes řídí málokdo. Žijeme v době zrychlené, proto lidé sahají po slibných zázračných potravinových doplňcích, které je zbaví pocitu chuti na sladké, zaplní je.

Tvoje tělo jest tvým chrámem

Namísto abychom si položili otázku, proč máme chuť na sladké, se snažíme chuť přebýt něčím nesmyslným. Nepídíme se po příčině. Nevnímáme signály svého těla. Například chuť na čokoládu může být přirozeným nedostatkem hořčíku.

Přejídání se sladkostmi může/nemusí být varovným signálem pro depresory, kteří jí ze stresu a měli by co nejdříve skončit, protože je to zdravotně, tudíž i psychicky ještě víc ničí. A že neznáme pocit plnosti? Čím bychom tělo vlastně zaplnili? Svinstvem, s odpuštěním. To si radši k hlavnímu jídlu dejme trochu zeleniny.

Existují samozřejmě i přírodní nezhoubné doplňky jako pivovarské kvasnice, které nám dodávají béčka. Jak já to v dětství nesnášela! Pro někoho to byl rybí tuk, pro mě to byl Pangamin. Ale když to zpětně zhodnotím: jsem ráda za donucené nacpání Pangaminu do chřtánu. Výrazně mi pomohl s vyčištěním krve a následným vyzmizíkováním atopického ekzému. Díky, tati!

Vnímejte signály vašeho těla

A máme tu další případ, kdy je dobré dávat pozor na vnější signály kůže. Mastičky nepomáhají, mastičky ještě více dusí kůži, která se brání, a ještě více červená. Léčba musí být prováděná zevnitř. Toť moje praxe s pozitivními výsledky.

Foto: Toust s vydlabaným srdcem

Jídlo ničím nenahradíš. Zdroj: sxc.hu

Chápeme, že nám tělo dává impulsy v době nedostatku minerálů, vitamínů, stopových prvků. Zato bychom se mu měli odvděčit a necpat do sebe preparáty, se kterými musí ještě bojovat. Měli bychom jíst opravdové potraviny, živiny a radši pít vodu/pivo (to jest přímo vitamínový koktejl!) než ultra fit n slim.

Proč nás lákají tobolky, které zmenší a zničí tukové buňky za nás? Je to snad nevíra v to, že zhubneme? Máme pocit, že jsme vyzkoušeli už snad všechno a stále se nedostavuje vytoužený výsledek? Tak já vám teda povím, co to doopravdy je. Jsme líní jak vši a neradi měníme naše zvyky. Pokud existuje něco, co za nás vynaloží veškerou námahu, aniž bychom byli nuceni změnit cokoli v našem stravovacím či pohybovém návyku, uvěříme pilulím.

Při hubnutí je nejdůležitější psychická rovnováha

Měli bychom spíše pracovat na naší psychice, než kupovat zpracovanou meducínu a podporovat ty businessmany-šlendriány. Pokud chce člověk shodit pár kil, měl by být hlavně duševně vyrovnaný. Vemte si naříkající 35-letou rozvedenou bezdětnou ženu: „Mě nikdo nechce. Vypadám jak bečka. Džíny z loňské sezóny už neobleču. Děti už nestihnu, budu muset adoptovat malé vietnamské robě. Proč já se radši nezabiju?“ Automaticky vleze do lednice, sní na co přijde a pocity uspokojenosti vystřídají ještě horší a těžší domněnky o svém zevnějšku.

Foto: Sklenice piva

Pivo=vitamínový koktejl. Zdroj: sxc.hu

Stanovte si konkrétní cíl

Když chceme spálit nějaký ten špek, je dobré mít konkrétní cíl, který se nepřímo týká hubnutí. Třeba uběhnout desetikilometrový běh (vygooglete si zářijový závod v Praze a připojte se ke mně). O běhání se ale rozepíšu jindy. Nebo vyšlápnutí Mount Everestu… dobrá, zůstaňme raději v Evropě – Mont Blancu. Neplánujte si 25 kilo dole za dva týdny. To je holý nesmysl.

A tečka na závěr: Mějte se sakra rádi! Nejzásadnější je vyrovnanost a dlouhý dech, který představuje naši životní energii. Vím, že je to někdy obtížné mít rád sám sebe i s chybami, ale ta dlouhá cesta, při které na sobě pracujete, vždycky přinese plody. Nevěřte farmaceutickým zázrakům. Věřte sami sobě. Zní to levně, a(le) je to pravda. Má úcta.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po užití prášků na hubnutí můžete ztratit schopnost ovládat svou stolici