Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Po stopách historie: Známe 5 starých měst, která stojí za návštěvu

Události minulého století obraly mnoho světových měst o jejich starobylé kouzlo. Naštěstí zde i tak zůstalo mnoho míst, která mají ze starých krás stále co nabídnout. TOPZINE.cz přináší pětici z nich.

FOTO: Jeruzalém

Jeruzalémské Staré Město Foto: Jana Smacová, TOPZINE.cz

Jeruzalém

Největší město Izraele profituje z toho, že se zde prolínají tři světová náboženství – křesťanství, judaismus a islám. Díky nim je Jeruzalém plný náboženských památek, které jsou navzdory svému stáří obdivuhodně zachovalé. Jedno z nejstarších měst světa zažilo za šest tisíc let své historie spoustu útoků, jeho Staré Město, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, ale zřejmě vzdoruje času.

Dubrovník

Perla Jadranu je jedním ze zářných příkladů míst, která si zachovala svůj původní šarm. Chorvatským městem se vinou bílé mramorové ulice a obklopují je krásné kostely a budovy z byzantské éry. Přestože Dubrovnik zasáhlo v roce 1667 zemětřesení, po rozsáhlé restauraci mu byla opět navrácena jeho původní sláva.

Luxor

I egyptský Luxor patří mezi jedno z nejstarších měst naší planety a je právem označován za největší muzeum pod širým nebem na světě. Navzdory své velké turistické atraktivitě je město stále zachovalé a nabízí dech beroucí pohled na rozsáhlé starověké osady.

FOTO: Luxor

Součástí Luxoru je i chrámový komplex Karnak Zdroj: sxc.hu

Buenos Aires

Při procházení se ulicemi hlavního města Argentiny nebudete mít problém uvěřit, že se zde zastavil čas a Buenos Aires ustrnulo v dobách koloniální éry, kdy prošlo rozsáhlou expanzí. Nezapomenutelnou atmosféru zde vytváří krásná klasicistní architektura ve spojení s typickou kavárenskou kulturou.

Lamu

Keňské Lamu je nejstarší a nejzachovalejší svahilskou osadou ve východní Africe. Město mělo během sedmi set let své historie významný dopad na regionální náboženské a kulturní tradice. Přestože zde v posledních letech výrazně vzrostl cestovní ruch, město si stále udržuje své kouzlo díky úzkým uličkám a starým kamenným budovám, které zůstávají po staletí nezměněny.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po stopách historie: Známe 5 starých měst, která stojí za návštěvu