Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Po stopách filmů: Honba za panem Darcym a nástupiště 9 ¾

Redakce

Redakce

14. 11. 2010

FOTO: Dům nejznámějšího fiktivního detektiva patří k vyhledávaným turistickým atrakcím!SPECIÁL!Není to Hollywood, ale i přesto se Velká Británie pyšní mnoha celosvětově známými trháky. Kdo by u nás neznal romanticky laděnou komedii Láska nebeská, čarodějnou ságu Harry Potter nebo detektivní příběhy Sherlocka Holmese. Pokud stejně jako já patříte mezi filmové maniaky, pak vás určitě zaujme nabídka společnosti BritMovieTours.

FOTO: Dům nejznámějšího fiktivního detektiva patří k vyhledávaným turistickým atrakcím

Dům nejznámějšího fiktivního detektiva patří k vyhledávaným turistickým atrakcím

Můžeme tohle všechno najít v Londýně? Ano, pokud víte kde hledat! – tak zní jejich heslo. Ovšem místa, která s jejich výletními autobusy navštívíte, nejsou jenom v hlavním městě. Nabízí několik tematických balíčků, jejichž doba trvání je půl dne, celý den nebo tři až čtyři dny.

Bradavický hrad a poloviční vozík

Právě téma Harry Potter je rozvrženo do všech kategorií – můžete se projít po stopách toho nejzajímavějšího, ale třeba i prochodit všechna potterovská místa do detailů. V Londýně pnavštívíte budovu Ministerstva kouzel, Gringottovické banky, půjdete po stopách Harryho a Hagrida až do Děravého Kotle, či zkusíte protlačit vozík do nástupiště 9 a ¾.

Pro všechny, kteří by si rádi prošli interiéry Bradavického hradu, bude nejzajímavější výjezd do Oxfordu a Lacocku.  Zde najdete všechna důležitá místa: učebnu lektvarů profesora Snapea, schody, po nichž mladí čarodějové stoupají v prvním díle, jídelnu se čtyřmi dlouhými stoly vždy plnými jídla, nebo například domy, kde bydleli Harryho rodiče a Dursleyovi.

FOTO: Průchod na nástupiště 9 3/4

Projít s vozíkem na nástupistě 9 a 3/4 si může zkust každý mudla

Pěšky po Londýně

Nejkratší a zároveň nejlevnější prohlídky jsou ty, které každý musí absolvovat po svých. Můžete v nich následovat Jacka Rozparovače, či navštívit fontánu, v níž se ve filmu Deník Bridget Jonesové pral pan Darcy s Danielem Cleaverem, čemuž  já osobně říkám –  smočit ruku do vody, v níž se dlouhé hodiny cachtal Colin Firth s Hugh Grantem.

FOTO: Filmová bitka v kašně

Filmová bitka v kašně, Zdroj: distributor filmu

Známý přechod na Abbey Road, romantika a BBC

Jako poslední jsou nabízené soukromé skupinové výlety s průvodcem. Nabídka je pestřejší než u předchozích kategorií a vybere si v ní snad každý. Pro milovníky akce je tu James Bond, pro romantické povahy oba díly Bridget Jonesové a pro hudební fajnšmekry, obzvláště pak fanoušky famózní čtyřkyThe Beatles.

Při této pětihodinové prohlídce si vyfotografujete a projdete většinu těch nejznámějších míst, kde John, Paul, George a Ringo vystupovali nebo hráli ve snímcích Help! či Hard Days Night. V programu je samozřejmě návštěva snad nejznámějšího londýnského přechodu na Abbey Road, pózování na místech, kde čtyřka stála/seděla, prohlídka Paulova domu a nákupy v Beatles Storeu na Baker Street.

FOTO: The Beatles a známý přechod na Abbey Road

The Beatles a známý přechod na Abbey Road, Zdroj: distributor filmu

Kdo by chtěl ale raději zažít romantický den například v kůži Elizabeth Bennetové, hrdinky románu Pýcha a předsudek, může vyrazit na cestu k zámku Leeds. Tato desetihodinová prohlídka vás provede jedním z nejkrásnějších zámků Anglie, kde se natáčel film Královna Alžběta: Zlatý věk, nebo ke Groombridge, který byl v roce 2007 použit jako Longbourn v adaptaci již zmíněného románu Jane Austenové.

V neposlední řadě se nabízí celodenní prohlídka ateliérů televizní stanice BBC, spojená s pěší túrou po Londýně.  V její druhé části vstoupíte do natáčecích prostorů, kde si můžete vyzkoušet práci v televizi a pokud budete mít štěstí, třeba potkáte někoho slavného.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po stopách filmů: Honba za panem Darcym a nástupiště 9 ¾