Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Po stopách dinosaurů do brněnské Olympie

Samcová Jana

Samcová Jana

12. 1. 2010

dinosaurDinosauři na turné! Tak by se dala nazvat ojedinělá putovní výstava DINO, která od prosince zakotvila v brněnské Olympii. Výstava robotem ovládaných dinosaurů v životní velikosti je určena pro zvídavé děti a jejich dobrodružství milující rodiče.

Ilustrační foto, Foto: Eva Müllerová, Topzine.cz

Ilustrační foto, Foto: Eva Müllerová, Topzine.cz

Poučná i zábavná zároveň, pro děti i dospělé. Taková je stručná charakteristika výstavy, jež brázdí Evropou. Od července loňského roku, kdy evropské dinosauří turné odstartovalo, výstava navštívila rakouskou metropoli Vídeň a nyní se o přízeň uchází u českých, potažmo brněnských návštěvníků. K vidění je skupina 67 robotem ovládaných dinosaurů, která žije, pohybuje se i vydává bojovný ryk ve svém přirozeném prostředí. Výstava supluje výlet do světa tyranosaura rexe, brontosaurů a triceratopsů existujícího před 240 miliony let. Návštěvníci se mohou seznámit se životem a životním prostředím dinosaurů od prvních známých představitelů těchto tvorů, kteří kdy chodili po planetě Zemi, až po poslední gigantické dinosaury žijící před pouhými 60 miliony let.

Živí dinosauři ovládli Brno

Atraktivita dinosaurů spočívá především v jejich životní velikosti a robotickém ovládání, které jim umožňuje dýchat, pohybovat se a vydávat zvuky, jako by byli opravdu naživu. Výstava nabízí chronologický vhled do prvopočátků Země. Otevírá se obdobím Triasu, kdy se zrodili první dinosauři, pokračuje Jurským obdobím, které je považováno za zlatý věk dinosaurů, a končí obdobím Křídy, které bylo poslední etapou jejich existence. Prohlídku doplňuje odborný výklad studentů paleontologie, kteří vysvětlí hlavní charakteristické rysy jednotlivých období, vědecké teorie týkající se života dinosaurů a poskytnou další zajímavé informace.

Kromě hlavní části výstavy mohou diváci navštívit i interaktivní prostor, kde se mohou projet na dinosauřích mláďatech, vyfotit se s dinosaury, nakreslit si je nebo si zahrát na paleontology a objevovat dinosauří kosti.

ADRESA: Olympia, U Dálnice 777, 664 42 Modřice.

Výstavní hala vedle prodejny nábytku ASKO

OTEVÍRACÍ DOBA: denně od 10 do 20 hodin

VSTUPNÉ:

Základní vstupné 200 korun
Zakladní vstupné (SO+NE+svátky) 250 korun
Děti (7 -15let) + Senioři 150 korun
Senioři (SO+NE+svátky)  200 korun
Student (držitele karet ISIC a INDEXu) 150 korun
Rodinné vstupné (2 + 2 do 15 let) 500 korun
Soukromá skupina (10 a více) 150 korun
Školní skupina (10 a více) 130 korun

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po stopách dinosaurů do brněnské Olympie