×
TOPZINE.cz

Po stopách britských seriálů

bhbeef10Lidský humor se odjakživa dělil do různých kategorií. Existuje černý humor, sarkastický humor, morbidní humor, ale od jisté doby se začíná mezi lidmi objevovat i zcela nový termín – britský humor.

Zdroj: the-jokes.co.uk/jn10.co.uk
Zdroj: the-jokes.co.uk/jn10.co.uk

Obecným popisem je britský humor suchý, satirický a syrový. Je zároveň velice inteligentní a k jeho správnému pochopení je třeba naladit se na určitou frekvenci, která je ne překvapivě českému publiku velice blízká. Ano, český humor se od toho britského zas tolik neliší. Češi i Britové jsou velice schopní ve správných situacích využít své přirozenosti a vypustit z úst hlášku, která je naprosto odrovnávající. Na rozdíl od našich ostrovních přátel se však Češi často bojí vtipkovat na nejvyšších a oficiálních místech. Poslanci, banky, univerzity – tam všude můžete nalézt nefalšovaný britský humor. A stejně tak v televizi.

V České republice je možné sledovat nespočet tzv. britských sitcomů a mnohem více je jich ke sledování na internetu nebo na celorepublikových festivalech.

Internetová serie TOPZINE, nesoucí název Po stopách britských seriálů, se proto bude věnovat těm nejlepším a nejzámějším z celé dlouhé řádky populárních sitcomů. Těšit se můžete na informace o Červeném Trpaslíkovi, Partičce IT, Jistě, pane ministře, Haló, Haló!, Black Books, ale připraveny budou i perly u nás méně známé, jako Malá, velká Británie, The Mighty Boosh či Garth Marenghi’s Darkplace.

Zdroj: wpt.org
Zdroj: wpt.org

Celkem nahlédneme pod pokličku jedenácti legendám britského humoru a začneme tím nejznámějším, který jako první nadchl svou neortodoxností a proslavil se nejen ve Velké Británii, ale také v Americe, České republice a potažmo všude po světe. Je provázen jmény Eric Idle, Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam a Terry Jones.

Těm, kteří tuší, předem gratuluji. Ti, jenž se stále cití ztraceni, napovím. Jedná se o komediální spojení těch nejúspěšnějších anglických komiků a jednoho amerického animátora. Nemůže to být tím pádem nikdo jiný, než skupina vystupující pod jménem Monty Python Flying Circus (Monty Python létající cirkus).

Historie vzniku, životopisy hlavních představitelů, legendární skeče i smutné konce, tím vším se budeme zabývat již příště. Jedině v rubrice Britské seriály!Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..