Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Po stopách britských seriálů

Redakce

Redakce

6. 2. 2010

Lidský humor se odjakživa dělil do různých kategorií. Existuje černý humor, sarkastický humor, morbidní humor, ale od jisté doby se začíná mezi lidmi objevovat i zcela nový termín – britský humor.

Obecným popisem je britský humor suchý, satirický a syrový. Je zároveň velice inteligentní a k jeho správnému pochopení je třeba naladit se na určitou frekvenci, která je ne překvapivě českému publiku velice blízká. Ano, český humor se od toho britského zas tolik neliší. Češi i Britové jsou velice schopní ve správných situacích využít své přirozenosti a vypustit z úst hlášku, která je naprosto odrovnávající. Na rozdíl od našich ostrovních přátel se však Češi často bojí vtipkovat na nejvyšších a oficiálních místech. Poslanci, banky, univerzity – tam všude můžete nalézt nefalšovaný britský humor. A stejně tak v televizi.

V České republice je možné sledovat nespočet tzv. britských sitcomů a mnohem více je jich ke sledování na internetu nebo na celorepublikových festivalech.

Internetová serie TOPZINE, nesoucí název Po stopách britských seriálů, se proto bude věnovat těm nejlepším a nejzámějším z celé dlouhé řádky populárních sitcomů. Těšit se můžete na informace o Červeném Trpaslíkovi, Partičce IT, Jistě, pane ministře, Haló, Haló!, Black Books, ale připraveny budou i perly u nás méně známé, jako Malá, velká Británie, The Mighty Boosh či Garth Marenghi’s Darkplace.

Zdroj: wpt.org

Zdroj: wpt.org

Celkem nahlédneme pod pokličku jedenácti legendám britského humoru a začneme tím nejznámějším, který jako první nadchl svou neortodoxností a proslavil se nejen ve Velké Británii, ale také v Americe, České republice a potažmo všude po světe. Je provázen jmény Eric Idle, Graham Chapman, John Cleese, Terry Gilliam a Terry Jones.

Těm, kteří tuší, předem gratuluji. Ti, jenž se stále cití ztraceni, napovím. Jedná se o komediální spojení těch nejúspěšnějších anglických komiků a jednoho amerického animátora. Nemůže to být tím pádem nikdo jiný, než skupina vystupující pod jménem Monty Python Flying Circus (Monty Python létající cirkus).

Historie vzniku, životopisy hlavních představitelů, legendární skeče i smutné konce, tím vším se budeme zabývat již příště. Jedině v rubrice Britské seriály!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po stopách britských seriálů