Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Po sexu přichází láska aneb nový film Něžné vlny Jiřího Vejdělka

Redakce

Redakce

29. 10. 2013

Romanticky laděný titul Něžné vlny dorazí 9. ledna 2014 do českých kin. Půjde o snímek se zcela odlišným nádechem, než jsme od Jiřího Vejdělka zvyklí. Jistě se můžeme těšit na konverzačně dobře vystavenou komedii. Nezklame nás ani obsazením, jež se s pár výjimkami spoléhá na známé tváře.

FOTO: Něžné vlny

Romantický film Jiřího Vejdělka přijde do kin v lednu. Zdroj: falcon.cz

Úspěšného režiséra Jiřího Vejdělka jsme poslední dobou měli spojeného s dospělými filmy jako Ženy v pokušení, divácky velmi úspěšnou komedií o citových strastech ženského pokolení; či Muži v naději, tematicky podobně laděnou komedii o tom, jak manželské soužití vidí chlapi. Plánovaný snímek tohoto tvůrce bude však z úplně jiného soudku.

Místo muže v krizi středního věku je hlavní postavou kluk v pubertě a současnost je vyměněná za nedávnou historii, přesněji řečeno za revoluční rok 1989. Nečekejte však politiku.Děj filmu se točí kolem nesmělého Vojty a jeho trochu praštěných rodičů – výbušného tatínka, který kdysi nepokořil kanál La Manche a doteď si to nemůže odpustit; a okouzlující maminky, bývalá hvězda ledního revue.

Oba mají svou vlastní představu o budoucím životě jejich syna. Ten má však hlavu plnou rusovlasé spolužačky Ely. První osudová láska je na světě. Vojta si musí pospíšit a dát jí své city najevo, protože jeho láska odjíždí v listopadu za železnou oponu do vysněné Paříže.

video

„Zatímco Ženy v pokušení a Muže v naději jsem psal a točil už jako někdo, kdo za sebou přeci jen má pár milostných zkušeností, Něžné vlny jsou vzpomínkou na mé dětství a dospívání, tedy dobu, kdy jsem byl dosud nepolíbený a ve věcech lásky ještě pouhý samouk,“ komentuje námět svého nového filmu sám Jiří Vejdělek, režisér a autor v jedné osobě.

Co se týče obsazení, diváci se mohou těšit na Táňu Pauhofovou, Jana Budaře, Vojtěcha Dyka, Jana Hartla a další. V úloze ústředního mladého páru se představí začínající herec Robert Cejnar a Lucie Šteflová.

Námětem filmu je osudová láska, kterou zažil snad každý z nás, a možná proto jde v české kinematografii o opomíjené téma, částečně způsobené i naivitou této fáze života. Kdo se chce v dospělosti koukat na dva puberťáky, jak stydlivě objevují svět lásky?

Třeba Jiří Vejdělek překvapí a Něžné vlny nebudou jen filmem pro děti a mládež, ale kvalitní rodinnou podívanou plnou vtipných situací. Ty nám už částečně slibuje zveřejněný trailer. Jaký film to nakonec bude, můžete zjistit v kinech od 9. ledna 2014.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po sexu přichází láska aneb nový film Něžné vlny Jiřího Vejdělka