Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Po Kurtu Cobainovi nebude pojmenován most, pod kterým žil jako bezdomovec

Adriana Semlová

Adriana Semlová

30. 7. 2011

Město Aberdeen v americkém státě Washington jednalo o přejmenování zdejšího mostu. Ten se měl pojmenovat podle zpěváka a leadera skupiny Nirvana – Kurtu Cobainovi.

FOTO: Nirvana

Nirvana, Zdroj: nirvana.com

Rodné město Kurta Cobaina chtělo uctít jeho památku a pojmenovat ve městě místo právě po zakladateli žánru grunge. Nejprve se jednalo, aby se místní park pojmenoval Cobain. Nápad byl ale zavržen již v zárodku. Nesouhlasila s ním většina místních obyvatel. Podle nich by měl název špatný vliv na mladistvé, protože zpěvák byl závislý na drogách.

Historie Aberdeenského mostu

O mostu, který by byl po zpěvákovi pojmenován, je příhodnější spekulovat. Když bylo Kurtovi sedmnáct let, odcházel z domova a nocoval pod mostem. Tak to alespoň vyprávěl v rozhovorech a dodával, že zde musel jíst i krysy, aby se uživil. Podle rodiny a nejbližších přátel to ale pravda není.

Čtěte také o okolnostech Cobainovy smrti

Ať už je pravda kdekoli, pro Kurta bylo toto místo významné. Vzpomínku na most, který se nyní jmenuje Young Street Bridge podle průkopníka Alexandera Younga, zachoval v jednom ze svých textů. Slova jednoho z největších hitů Nirvany, Something In The Way, líčí dobu, kdy byl Kurt bezdomovcem a žil právě pod tímhle mostem.

Nirvana – Something In The Way

Nyní jednala o návrhu rada, která ho však zavrhla. Městská rada se obávala, že by pomník podporoval také závislosti na drogách a sebevraždy. U Aberdeenského mostu se dnes scházejí fanoušci Nirvany a z mostu se ale i tak stalo poutní místo. Jako kompromis však rada schválila plán na přejmenování malého území blízko místního parku, ve kterém je na Kurtovu památku umístěna deska a socha kytary.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Po Kurtu Cobainovi nebude pojmenován most, pod kterým žil jako bezdomovec