Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pneumatiky Riken: Kvalitní a dostupné pneu z koncernu Michelin

Komerční sdělení

Komerční sdělení

18. 10. 2022

Pneumatiky Riken jsou oblíbené především pro svou dostupnou cenu, ale zároveň i splňují všechny bezpečnostní normy pro pneumatiky vyrobné v Evropě. Pneu Riken z koncernu Michelin jsou oblíbené hlavně mezi řidiči vozidel nižších a středních tříd, kteří u pneumatiky očekávají výborný poměr cena/výkon.

Značka Riken nevyrábí jen letní, zimní a celoroční pneumatiky pro osobní vozy. Ve svém portfoliu má také dezény pro SUV a prémiové vozy. Oblíbené jsou však i dodávkové a nákladní pneumatiky Riken.

Náhled do historie pneu Riken

Historie firmy Riken sahá až roku 1917. Společnost původně pracovala v oblasti vědeckého výzkumu. Pneumatiky začal Riken vyrábět až později, konkrétně v roce 1956. Od roku 1970 pak Riken vstupuje pod celosvětový koncern Michelin.

Riken Road Performance: Dostupná a bezpečná pneu pro střední třídu

Levné a bezpečné letní pneumatiky Riken Road Performance cílí na majitele automobilů střední třídy s disky 15″ až 16″. Díky speciálnímu vzorku eliminují riziko aquaplaningu.

Speciální přilnavá směs nabízí výborné jízdní vlastnosti na suché i mokré vozovce. V kombinaci se zesílenými rameny a bočnicemi jsou pneumatiky stabilní i při náhlé změně směru a zaručují rovnoměrné opotřebení. Oblíbené varianty jsou např. 195/55 R16, 215/60 R16 a 225/55 R16.

Riken Road Terrain: Letní pneu pro SUV

Letní SUV pneumatiky Riken Road Terrain nabízí pohodlné a bezpečné svezení na silnici i v těžkém terénu. Obujete je téměř na všechna SUV a offroady s disky o průměru 15″ až 18″. Nejprodávanější varianty jsou 235/70 R16, 265/65 R17 a 285/60 R18.

Agresivní dezén s výraznými bloky a hlubokými drážkami se tvrdě zakusuje do bahna a nabízí spolehlivou trakci. Bez problémů tak projedete měkkým terénem a nezůstanete viset v žádné kaluži.

Za zmínku jistě stojí také zpevněná dvouvrstvá konstrukce s ocelovými výztuhami, která za úkol chránit pneumatiku před proražením. Už tak nebudete muset s obavami objíždět každý kámen.

Riken Snow: Bezpečná jízda po zimních vozovkách

Zimní pneumatiky Riken Snow ocení hlavně majitelé osobních vozů střední třídy. Výborné jízdní vlastnosti, vysoký kilometrový nájezd a nová struktura lamel dělají z tohoto zimního dezénu jednu z nejlepších pneu v poměru cena/výkon.

Na první pohled zaujme běhoun s unikátním uspořádáním dezénových bloků. Riken vytvořil pneumatiku, jejíž drážky se zařezávají do podkladu pod stovkami různých úhlů. Díky tomu má guma skvělý záběr i na nerovnoměrném a měkkém povrchu, jakým je například sněhová břečka.

Důmyslný systém drážek se pak postará o efektivní odvod vody a sněhu, čímž se snižuje i riziko vzniku aquaplaningu. Pneumatiky Riken Snow se vyrábí ve ve velikostech pro disky od 15 do 18 palců. Nejoblíbenější rozměry jsou však suverénně 195/65 R15, 225/45 R17 a 245/45 R18.

Riken SUV Snow: Zimní pneu pro SUV a 4×4

Zimní pneumatiky Riken SUV Snow jsou speciálně vyrobeny pro jízdu na zmrzlé vozovce i v hlubokém sněhu. Díky dezénu ve tvaru písmene V s množstvím příčných lamel vynikají krátkou brzdnou dráhou a kvalitní jízdní vlastnosti v dešti.

Riken si pro vás přichystal bohatě žebrovaný dezén s velkou hustotou lamel. Mikro-žebrování pomůže autu najít spolehlivý záběr na sněhu i ledu. Na vodě a ve sněhové břečce pak aquaplaningu brání drážky, které okamžitě odvádí vodu od pneumatiky.

Důležitým aspektem je i vysoký kilometrový nájezd, tolik typický pro všechny produkty spadající pod koncern Michelin. Zimní pneu Riken SUV Snow se vyrábí v rozměrech 16″ až 20″. Oblíbené jsou hlavně ve velikostech 215/65 R16, 225/65 R17 či 225/60 R18.

Riken All Season: Konečně dostupné celoročky

Vyrobit kvalitní celoroční pneumatiky za rozumnou cenu bylo ještě před pár lety nedosažitelný cílem. Technologie se však stále zlepšují a s nimi klesá i cena celoroček. Příkladem je i dezén Riken All Season.

Univerzální směs s vysokým obsahem siliky pneumatikám poskytuje dobrou přilnavost na mokrém i suchém povrchu.  Díky dezénu ve tvaru rybí kosti je pak zajištěn rychlý odvod vody a sněhové břečky.

Díky široké paletě rozměrů pro disky s průměrem 13 až 18 palců pneumatiky obujete na menší vozy i vyšší střední třídu. Nejprodávanější jsou však ve variantách 175/65 R14, 225/45 R17 a 225/40 R18.

Kde seženete pneu Riken?

Pneumatiky Riken nejen pro osobní vozidla všech kategorií, ale také dodávky, SUV a 4X4 vozy najdete u renomovaných pneuservisů, většiny dobrých autoservisů a dalších prodejců pneu. Nebo vyberte rovnou na internetu, třeba v oblíbeném pneu e-shopu pneuboss.cz.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pneumatiky Riken: Kvalitní a dostupné pneu z koncernu Michelin