Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Plzeňský Prazdroj a Gambrinus přilákaly více než čtvrt milionu návštěvníků

Lenka Rejfířová

Lenka Rejfířová

16. 1. 2012

Rekordním počtem návštěvníků v roce 2011 se může chlubit Pivovarské muzeum, Pivovar Gambrinus i Plzeňské historické podzemí.

FOTO: Pivo

Plzeňský pivovar trhá návštěvnické rekordy, Zdroj: prazdroj.cz

Prohlídkové trasy zhlédlo loni 252 210 turistů z více než sto zemí z celého světa. Návštěvnost institucí spjatých s výrobou a historií plzeňského piva tak oproti roku 2010 vzrostla o celých 11 %. Nejvíce lidí přijelo tradičně z různých koutů Čech, Moravy i sousedního Německa, stoupl ovšem také počet návštěvníků z Ruska a asijských zemí.

Plzeňský Prazdroj vyváží pivo do více než padesáti zemí po celém světě. Obrovský zájem je tak nejen o vychlazený půllitr, ale také o výrobní technologie, historii společnosti nebo tradiční hodnoty a zásady při zpracování surovin.

Za tekutým zlatem do Plzně

Prohlídkovou trasu pivovaru v Plzni tvoří nádvoří, varna Pilsner Urquell a část starobylých sklepů. Právě v nich se ještě stále vyrábí pivo tradičním způsobem a pivo zde kvasí v dřevěných sudech.

FOTO: Plzeňský pivovar

Nádvoří plzeňského pivovaru

Při návštěvě pivovaru se můžete seznámit s historií pivovaru, jedinečnou technologií výroby plzeňského piva a samozřejmě také ochutnat pivo z dřevěných sudů přímo ve sklepích.

Po stopách Kozla

Nárůst návštěvníků za uplynulý rok zaznamenal také pivovar ve Velkých Popovicích. Jeho prohlídku si nenechalo ujít téměř 30 tisíc českých i zahraničních turistů. Obliba Velkopopovického piva stoupá a pivovar proto pro návštěvníky každý rok připravuje řadu novinek a nabízí bohatý program.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plzeňský Prazdroj a Gambrinus přilákaly více než čtvrt milionu návštěvníků