Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Plzeňská konzervatoř zve na přednášky o operách. A na sklenku vína k tomu

Redakce

Redakce

12. 10. 2011

FOTO: Dům hudby v PlzniPlzeňská konzervatoř představí opery, které budou letos do kin živě vysílány z newyorské MET. Cyklus přednášek byl zahájen 11. října v kavárně Domu hudby v Plzni povídáním o Donizettiho Anně Boleynové.

FOTO: Dům hudby v Plzni

Rekonstruovaná budova Domu hudby, ve které sídlí plzeňská konzervatoř, Zdroj: Konzervatoř Plzeň

Přednášky o operách, které v letošní divadelní sezóně budou nejen do českých kin živě přenášeny z newyorské Metropolitní opery, přichystala pro širokou veřejnost Konzervatoř Plzeň. Stejně jako v loňském roce se přednášky budou konat v kavárně Domu hudby v Husově ulici, a to každé úterý, které bude předcházet sobotnímu termínu live přenosu z MET.

Cyklus jedenácti přednášek začal povídáním o opeře Gaetana Donizettiho Anna Boleynová, zakončí ho 10. dubna přednáška o Verdiho La traviatě.

K Mozartovi si dám dvě deci bílého…“

Jednotlivými operami provedou a jejich autory představí muzikologové Lenka Bočanová a dramaturg opery Divadla J. K. Tyla v Plzni Zbyněk Brabec; oba vyučují na plzeňské konzervatoři. Svá povídání zpestří promítáním audiovizuálních ukázek z daných oper.

Cena vstupenek na přednášku je 50 Kč. Live přenosy z Metropolitní opery pak budou vysílány vždy v sobotu po úterní přednášce v plzeňském multikině CineStar (OC Olympia).

FOTO: Kavárna Domu hudby v Plzni

Bílý interiér kavárny, která slouží i jako přednáškový a výstavní sál

V komorním prostoru foyer, které slouží jako denní a večerní kavárna pro studenty, pedagogy a umělce, se pořádají nejen přednášky, ale i výstavy výtvarného umění. Dům hudby byl zrekonstruován před dvěma lety, nyní v něm sídlí plzeňská konzervatoř, která se díky stavebním úpravám budovy dočkala i vlastního koncertního sálu.

Bar ve foyer bude otevřen i po čas přednášek. Poslech zajímavostí z operních dějin si tak můžete zpříjemnit třeba kávou nebo skleničkou moravského vína.

Program přednáškových večerů
(Dům hudby, Husova 30, Plzeň; vždy od 18 hodin)

25. října – W. A. Mozart: Don Giovanni
1. listopadu – R. Wagner: Siegfried
15. listopadu – Ph. Glass: Satyegraha
29. listopadu – G. F. Händel: Rodelinda
6. prosince – Ch. Gounod: Faust
17. ledna – G. F. Händel, J. Ph. Rameau, A. Vivaldi ad.: Kouzelný ostrov
7. února – R. Wagner: Soumrak bohů
21. února – G. Verdi: Ernani
3. dubna – J. Massenet: Manon
10. dubna – G. Verdi: La traviata

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plzeňská konzervatoř zve na přednášky o operách. A na sklenku vína k tomu