Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Plzeň a Hradec mají Majáles 2010 za sebou. Následuje Praha

Klára Manfrinová

Klára Manfrinová

26. 4. 2010

mig-21V Praze ve Stromovce to 30. dubna ožije. Konat se tam bude Majáles a pořadatelé chystají letos novinku. Vedle velkých hvězd hudební scény se mohou návštěvníkům představit také studentské amatérské kapely.

Kryštof.Zdroj: archiv

Kryštof, Zdroj: archiv

Návštěvníci se mohou už nyní těšit na známé české skupiny Kryštof či Mig 21. Kromě nich dávají pořadatelé možnost prosadit se také amatérským kapelám, které hrají vlastní tvorbu a ve kterých jsou alespoň dva studenti. Tyto skupiny se mohly samy registrovat a budou vybrány pomocí internetového hlasování v různých kategoriích. Spolu s nimi také vystoupí vítězové ze dvou doprovodných festivalů, z Majálesu Underground a z Okultění.

Bude mít Majáles letos královnu?

Organizátoři se snaží udělat festival co nejvíc studentským, když už se jedná o studentský svátek. „Již loni jsme proto zorganizovali jarmark studentských organizací. Měl úspěch, tak ho zopakujeme i letos. A přidáme ještě jeden jarmark – mezinárodní. Své země tam budou rozličným způsobem prezentovat příslušní zahraniční studenti,“ vysvětluje mluvčí pražského Majálesu Martin Benda.

Nebude samozřejmě chybět volba krále. A možná že se letos dočkají návštěvníci změny. Studenti Karlovy Univerzity vyslali do boje studentku sociologie Hedu, která je známá jako sběratelka různých funkcí. Takže se možná letos zvolí královna, což by byla oproti předešlým rokům změna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plzeň a Hradec mají Majáles 2010 za sebou. Následuje Praha