Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Plesová sezóna je tu! Jak jí proplout stylově?

Anna Talašová

Anna Talašová

30. 11. 2009

Další plesová sezona je tu a téměř každá z nás stráví alespoň jeden večer ve víru tance a společenské konverzace na plese, bále nebo jiné podobné slavnostní akci. A i když se třeba nejedná přímo o váš maturitní ples a vy nebudete tou nejdůležitější osobou večera, není nutné splynout s davem. Naopak je to vhodná příležitost osvobodit se od nepsaných pravidel společenského odívání a trošku si pohrát s barvami, materiály, střihy i doplňky.

Zdroj: www.topshop.com, www.dorothyperkins.com

Zdroj: topshop.com, dorothyperkins.com

Nejvýraznější směry v oblékání pro slavnostní události nastupující sezony bychom mohli rozdělit do následujících kategorií. Za prvé flitry a lesk. Za druhé barvy v kombinaci s neokoukanými materiály. A za třetí směr, který dokáže dát i klasickým malým černým novou příchuť a šmrnc.

Flitry a jiné lesklé materiály zažily v letošním roce obrovský boom a můžeme se s nimi setkat jak na oblečení, tak na doplňcích či v líčení. Objevují se jak v denním nošení, tak v tom večerním, kam padnou doslova jako ulité. V obchodech naleznete šaty různých barev a střihů, nejčastěji však minišaty na ramínka nebo s volnými rukávy končícími těsně nad lokty. Pro ty z vás, které se neodváží rovnou na šaty celé poseté flitry, je tu odlehčená varianta saka, topu či minisukně. Svůj účel také splní kousky pouze s jedním takto ozdobeným dílem nebo ornamentem.

Zdroj: www.dorothyperkins.com, www.topshop.com

Zdroj: dorothyperkins.com, topshop.com

V případě takhle výrazných materiálů se osvědčí pravidlo, že méně je více. Proto pokud na vašem oblečení převládá lesk nebo zabírá většinu plochy, především doplňky zvolte jednodušší a bez zbytečných výstřelků. Líčení a například laky na nehty už jsou věc jiná. Upravené nehty v odstínu tmavě fialové, modré, černé či například rudě červené v kombinaci s výraznými rty budou určitě trefou do černého.

Všemi barvami ale mohou hrát vedle vašich nehtů i kousky oděvů. Konkrétně převládají fialová, růžová, zelená či různé odstíny modré, a to především v tmavých odstínech, jak na šatech, tak na lodičkách či kabelkách. Vyjmenované barvy ale nejsou jedinou možnou variantou. Je jen na vás, na jakou stranu barevného spektra se přikloníte, či jaké barvy spolu nakombinujete. Dovoleno je vše. Vynikajícího výsledku dosáhnete spojením výrazné barvy a materiálu jako je samet, satén nebo semiš.

Zdroj: www.clothingattesco.com, www.dorothyperkins.com

Zdroj: clothingattesco.com, dorothyperkins.com

A jak bylo řečeno na začátku, ani milovnice klasického vzhledu nemusejí stát stranou. Stačí jednoduché šaty doplnit stylovým psaníčkem, barevnými punčocháči či střevíčky podle posledních trendů. Vznikne tak vám blízký a zároveň moderní outfit, kterým zajisté okouzlíte. A pokud byste přeci jen chtěla zkusit něco nového, ale zároveň se chcete držet svého oblíbeného stylu, zvolte třeba šaty s balonovou sukní, zajímavými detaily ve tvaru mašlí nebo hlubokými průstřihy na zádech.

Trendy pro tuhle plesovou sezonu v sobě mohou nést také pár nepříjemných aspektů. A to je například délka sukní a šatů. Většina jich je v ultra krátkých délkách, a to nemusí být každému příjemné. Proto je možné doplnit je černými punčocháči nebo leginami, anebo jednoduše přistoupit ke kompromisu v podobě rozumné délky. Další nepohodlný prvek někdo může vidět v botách na vysokém podpatku, jejichž výška se letos opravdu nedrží při zemi. Pokud tedy patříte mezi jejich odpůrce, střevíčky nahraďte balerínkami. Vhodně vybraným párem těchto pohodlných bot nic nezkazíte.

Zdroj: www.next.co.uk, www.dorothyperkins.com, www.topshop.com

Zdroj: next.co.uk, dorothyperkins.com, topshop.com

Naopak výhodou přímo k nezaplacení je variabilita jednotlivých kousků. Je možné investovat pouze do jednoho výrazného kusu oděvu a obejít s ním více akcí. Stačí model poupravit vhodnými doplňky a nový outfit je na světě. A troufám si říct, že takový top nebo třeba sáčko se budou hodit i dávno po skončení plesové sezony.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plesová sezóna je tu! Jak jí proplout stylově?