Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Plavky 2011: Sezóna začíná, jak vybrat?

Redakce

Redakce

9. 5. 2011

Sluníčko si s námi zahrává, jednou svítí, podruhé přenechá oblohu dešti. Zřejmě si šetří síly na léto, které pomalu klepe na dveře. A co děláme v létě? Jezdíme na kole a na kolečkových bruslích, pořádáme zahradní párty a grilujeme, hlavně ale chodíme k vodě a opalujeme se!

FOTO: Plavky 2011 z kolekce H&M

Velký výběr někdy dokáže zamotat hlavu, Zdroj: H&M.com

Každoročně se inspirujeme nejnovějšími trendy, které udávají světové značky. Budou se nosit puntíky, květy, ornamenty, plavky s aplikacemi nebo jednobarevné? Letos je výběr jen a jen na nás. Při výběru plavek bychom se měly řídit hlavně tím, co nám sedí a v čem se cítíme dobře. Trh naštěstí nabízí plavky vcelku, dvoudílné, za krk, na ramínka, bez ramínek, asymetrické, s nohavičkou, se sukýnkou a mnoho dalších variant. Je opravdu z čeho vybírat.

Jak vybrat ty pravé

Jednodílné plavky ochotně schovají nedostatky břišních partií. I když se všechny snažíme rozloučit se s pozůstatky zimní válecí sezóny, nemusíme být tak úspěšné, jak bychom si přály. Záchranou nám jsou právě jednodílné plavky.

Plavky s nohavičkou zamaskují větší zadeček. Pokud nejsme na své pozadí zrovna pyšné, jsou pro nás kalhotky s nohavičkou to pravé. Další trik, jak udělat z nedostatku přednost, jsou plavky se sukýnkou. Sukýnka může být u plavek přišitá nebo vyberte jeden z lehkých a vzdušných šátků či sukní, které se prodávají zvlášť, ale jsou určené přímo k plavkám jako doplněk.

FOTO: Plavky s nohavičkou na sezónu 2011

Nohavičkou zakryjte boky a zadeček

Ženy s malým poprsím mají možností několik. Nemusí se trápit tím, že by mohlo někde něco vykukovat, když zvolí plavky bez ramínek. Pro optické zvětšení prsou se doporučují vzory, osvědčené push-up podprsenky nebo plavky s výrazným zdobením, třeba volánky. Je na nás, zda zvolíme plavky trojúhelníčkové, klasické, bez ramínek či za krk.

Naopak větší přednosti zmenšíme jednobarevnou látkou. Plavky by měly mít dostatečně široká ramínka, aby neškrtila a nezařezávala se do ramen. Pokud chceme na prsa jakékoliv velikosti upozornit, můžeme zvolit plavky s aplikací či doplnit dekolt náhrdelníkem.

FOTO: Jednodílné plavky na sezónu 2011

Jednodílné plavky schovají břicho

Jak my ženy víme, upozornit na jednu část těla znamená chytře odvést pozornost od jiné, ne tak dokonalé partie. Můžeme se pustit do experimentů a vyrazit na pláž v plavkách s průřezy, šněrováním, na jedno rameno či retro vzory a střihy. Letos budeme královny léta.

Ať už plavky vybereme jakékoliv, důležité je, jak se v nich samy cítíme. I když s postavou nejsme spokojené, příroda měla nějaký důvod, proč nás stvořila zrovna takto. Opálení opticky zužuje, zdraví je však přednější. Opalovací krémy, sluneční brýle, pokrývky hlavy a další ochranné pomůcky jsou při letních hrátkách nutností!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plavky 2011: Sezóna začíná, jak vybrat?