Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Plavky 2010 vás krásně opálí!

Redakce

Redakce

19. 7. 2010

Rádi se opalujete? Milujete bronzovou barvu své kůže? A taky se vám nelíbí bílé opálení pod plavkami? Máme pro vás dobrou zprávu. Na evropský trh přišla novinka – plavky, které propouštějí ultrafialové paprsky! Můžete se tak s klidem opalovat, aniž byste museli sundavat jediný jejich kousek!

Konečně se začaly vyrábět plavky, přes které se opálíme! Je to díky speciální tkanině zvané Transol, která je tvořena miliony mikrodírek ve tvaru kosočtverců, jež právě umožní průchod až 80 % slunečních – ultrafialových paprsků. Takže se velmi dobře opálíte i pod plavkami.

Výrobními společnostmi je doporučováno namazat se opalovacím krémem i pod plavkami. Někteří prodejci ovšem tvrdí, že díky plavkám již opalovací krém není potřeba. Ale před tímto varují lékaři i dermatologové. Rozhodnutí necháme na vás.

FOTO: Dámské plavky

Dámské plavky Kiniki, Zdroj: kiniki.com

Však myslete na to, že plavky v sobě mají zabudovaný jen nízký ochranný faktor (něco mezi 4 – 8 UVA ), který není schopen pokožku před slunečními paprsky chránit dlouhodobě. Proto by se mělo tělo pod plavkami natřít opalovacím krémem, ale již s nižším UVA – UVB filtrem, aby se zachoval smysl plavek, tedy aby nevznikla neopálená bílá místa.

S těmito plavkami vám odpadne návštěva solárií, kam mnohé slečny a ženy chodí právě za účelem doopalování bílých míst na těle. Takže v podstatě šetříte čas i peníze a hlavně své zdraví.

FOTO: Plavky

Plavky Kiniki, Zdroj: kiniki.com

Tyto vymožené plavky se vyrábějí ve všech dostupných střizích. A to jednodílné, dvojdílné a nebo jen tanga, bokovky nebo popř. do pasu. Neopomnělo se ani na pány. A barevné provedení je k dostání většinou pouze ve výrazných vzorech. Je to kvůli tomu, že tkanina Transol je v podstatě síťovina, která díky pestré barevnosti není průhledná, ovšem v jednobarevném provedení by už průhledná byla.

FOTO: Pánské plavky

Pánské plavky Kiniki, Zdroj: kiniki.com

Prodyšnost a konec mykózám!

Další výhodou takovýchto plavek oproti běžným je jejich prodyšnost. Jak už bylo zmíněno, plavky jsou ze speciální lehké síťoviny, takže rychle schnou a tím se právě snižuje riziko prochladnutí a infekčních onemocnění, jako jsou např. vaginální mykózy.

Na trhu je k dostání dokonce i stejně vychytané plážové oblečení, které taktéž propouští sluneční paprsky. A vy se tak můžete i v oblečení krásně opálit a mít dokonale krásnou barvu kůže. I dobrý pocit a dobrý pocit je sebedůvěra!

FOTO: Plavky

Plavky KIniki, Zdroj: kiniki.com

Kde takovéto plavky pořídíme?

V některých kamenných obchodech a také na internetu v e-shopech. Vyrábí je značky Kiniki a Solar Tan Thru.

Další skvělou nejžhavější novinkou na trhu jsou rychleschnoucí plavky (Knit & Dry), které jsou vyrobeny z nejvyspělejšího vlákna, jež absorbuje minimum vody, a to znamená, že uschnou během chvilky. Čímž se též snižuje riziko nežádoucího prochladnutí a vaginálních mykóz.

Ohodnoťte tento článek:
1,5
Právě čtete

Plavky 2010 vás krásně opálí!