Menu
TOPZINE.cz
Krása

Plastika u mužů už není tabu

Plastika a témata s ní spojená se dnes ve velké míře řeší i u mužů. I ti se dnes odevzdávají pod ruce odborníků a nechávají si odstraňovat nedokonalosti. Zázraky plastické a estetické chirurgie přichází doslova za pár hodin, ale také za cenu nemalých finančních částek.

Plastika versus estetika

Dříve byla plastická chirurgie brána především jako zákrok pro pacienty, kteří mají vážná zranění, popáleniny nebo vady na těle. To platí i dnes. Ale v dnešní době se plastická chirurgie rozšířila do rozměrů estetické chirurgie, kde už za ní lidé platí nemalé částky, jen aby odstranily své nedokonalosti a vylepšily různé části těla. Plastika se rozvinula do té míry, že se dnes kromě již běžné plastiky prsou, liposukce a dalších běžnějších zákroků podstupuje ve velké míře i plastika obličeje. Nemožné už není téměř nic.

Muži a estetické zákroky

Muži se nejčastěji svěřují do rukou chirurgů se zákroky jako je blefaroplastika (operace očních víček), rhinoplastika (plastika nosu), otoplastika (operace uší), penoplastika (zvětšení penisu), liposukce nebo implantace svalů.

Plastika prsou nejen u žen

U žen je velmi oblíbená estetická operace prsou, která jim zajistí pevná a krásná ňadra. Ženy častěji řeší zvětšení prsou po porodech a kojení. Ale někdy se jedná pouze o estetickou záležitost, kdy zkrátka touží po větší velikosti.

I muži někdy podstupují plastickou operaci prsou, ale spíše v souvislosti se zmenšováním. Příčinami může být nerovnováha estrogenu a testosteronu v těle, což způsobuje růst prsních žláz nebo nahromaděný podkožní tuk. V obou zmíněných případech je řešením liposukce, případně v kombinaci s dalším zákrokem.

Silikonové svaly

V poslední době se zvýšila oblíbenost implantování silikonových „svalů“. Samozřejmě nejde o svaly jako takové, ale o silikonové vycpávky, které přináší spíše estetický vzhled těla. Někdo nesní o tom trávit čas v posilovně, ale svaly na těle by chtěl mít, a tohle může být jedním z řešení.

Nezávazné konzultování

Pokud byste i vy rádi prošli změnou, nejdříve si vše pořádně promyslete. Rozhodně se nejprve setkejte s odborníkem a proberte s ním svoje pro a proti. I sebemenší zákrok může změnit váš vzhled.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plastika u mužů už není tabu