Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Plastici pokřtí v Akropoli své nové CD

Redakce

Redakce

26. 1. 2010

Plastic people 1Domácí kapela The Plastic People Of The Universe pokřtí v úterý 26. ledna své album Maska za maskou, které vyšlo 23. prosince  pod labelem Guerilla records. Křest CD také odstartuje jejich koncertní turné po Česku.

Plastic people, Zdroj: archiv

Plastic people, Zdroj: archiv

Předběžně byla deska pokřtěna už 15. ledna v Londýně, ale oficiálním kmotrem se prý v úterý stane sám Václav Havel.

Třináctipísňové CD Maska za maskou poprvé obsahuje jiné písně než ty, které až do své smrti v roce 2001 komponoval pro kapelu Mejla Hlavsa. Posmrtně vydaná deska Líně s tebou spím, která vyšla rovněž v roce 2001, ukončila jednu éru kapely a Plastici, jak je vidět, jdou dál.

Texty písní na desce vychází z osobité poezie V. Brabence, J.H. Krchovského, A. Stankoviče, J. Koláře, a vůbec poprvé se v repertoáru Plastiků objeví i zhudebněný text I. M. Jirouse.

Návštěvníci úterního křtu se budou moci těšit na úplně nové skladby s typickým plastikovským soundem, ale i na písně, které z jejich dosavadní tvorby lehce vybočují. Některé z písní nezazní na živém vystoupení dokonce vůbec, protože jsou prý určeny výhradně k domácímu poslechu.

Začátek koncertu spojeného se křtem CD Maska za maskou se plánuje na 19 hodin 30 minut. Jako host vystoupí kapela Aku Aku.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Plastici pokřtí v Akropoli své nové CD