Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pizzerie Violete: Raději se jí vyhněte

Redakce

Redakce

14. 3. 2011

FOTO:Violete exterierS vidinou jídla, které mi zase jednou bez práce přistane přímo pod nosem, vydala jsem se do jedné ze tří pizzerií Violete. Bohužel bytový komplex Nová Harfa nemá nic společného s nedávno otevřeným nákupním centrem. Zabralo mi tak dobrou čtvrthodinku dostat se alespoň přibližně na místo.

FOTO:Violete exterier

Pizzerie Violete, Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

Violete je schovaná a zastrčená daleko od hlavní silnice a neláká sem ani žádné značení, proto jsem se na přesnou polohu musela doptat místních obyvatel. Umístění a dostupnost tedy žádná sláva.

Radost z bezbariérového přístupu odešla stejně rychle jako přišla. V přízemí se totiž stravují cigaretoví labužníci, nekuřáci musí o patro výš. Servírka z dolního podlaží mě mile přivítala. Nejdříve jsem zašla okouknout záchody. Vše perfektně čisté a voňavé. Vystoupala jsem po schodech do prázdné zhaslé místnosti. Usadila jsem se k oknu, abych si dokázala přečíst jídelníček.

Hlasité rádio, zhasnuté světlo a nehezký výhled

Moje nekuřácká číšnice byla hned u mě. Vybrala jsem si Wrap pollo uvedený v předkrmech a neperlivou vodu. Mile mě překvapila nabídnutá možnost citronu a ledu k nápoji. Při čekání na pokrm jsem se rozhlédla kolem. Žádné zajímavé dekorace ke koukání pro osamocené strávníky, jen neútulné nudné prázdno. Bylo by snad lepší zajít sem s partnerem na večeři? Výhled z okna přímo na staveniště a příliš hlasitě nastavená Evropa 2 romantickou náladu  zrovna taky nenavodí.

Můj předkrm za sto devatenáct korun trochu připomínal své kolegy z rychlého občerstvení, snad byl jen trošku lépe naaranžovaný. Chuť  jídla mě zaskočila. Jinak dobře orestované maso bylo lehce přesolené. Větší zklamání však způsobilo, že zelenina ve wrapu byla evidentně zrovna vytažená z lednice. Teplotní rozdíly mezi ingrediencemi podtržené poněkud seschlou tortillou vytvořily z možného pochutnání jen smutný povzdech.

FOTO: Violete-interier

Tmavé a nezajímavé prostředí v pizzerii Violete Foto: Veronika Weiszová, Topzine.cz

V polovině zkoumání výtvoru zdejší kuchyně, čili zhruba půl hodiny po mém příchodu, konečně rozsvítili světla.  Atmosféře to sice nepomohlo, ale aspoň jsem si mohla prohlédnout dezerty. Denní nabídka neobsahovala nic, žádné speciální dorty neměli. Objednala jsem si tedy Panna Cottu s jahodovou omáčkou, což, jak mi bylo úslužně vysvětleno, je takový sladký želé-pudink s jahodami, jenž mi bude určitě chutnat.  Za šedesát korun by měl.

Pak ale přišlo jen další achjo. Panna Cotta vypadala jako pěticentimetrový pudinkový vulkánek s doprovodem tří jahod. Kompotovaných. Na něčem takovém bych čekala čerstvé ovoce. Samotný želé-pudink chutnal spíš jako vylepšený tvaroh. Na otázku „Chutnalo vám to?“ jsem odpověděla jen útrpným pohledem. Poprosila jsem o účet. Zaplatit kartou jsem ovšem musela v přízemí. Obsluha se se  mnou rozloučila veselým Nashledanou. Obávám se, že v mém případě to bude spíše Sbohem.

Celkové hodnocení?

Pizzerie Violete se snaží vytvořit image nadprůměrné restaurace s výběrem netradičních delikates. Výsledek je ovšem velmi nepovedený. Menu je cekem dobře promyšlené, ale kvalita přípravy nenaplní očekávání. Největším problém však tkví v celkové atmosféře. Díky svému nekreativnímu a neestetickému řešení interiéru se tady nebudete cítit moc příjemně.

Jediné, v čem Violete převyšuje jiné podniky, je absolutně profesionální obsluha. Zkrátka to není podnik, na který byste chtěli náhodně narazit. Díky svému dost špatnému umístění se vám to naštěstí asi stejně nepodaří.

www.violete.cz/nova-harfa

ADRESA:
Pod Harfou 938/40

OTEVÍRACÍ DOBA:
11-23 hod.

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
ano

NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ano

HODNOCENÍ:
Jídlo: 3*** Obsluha: 5**** Atmosféra: 2**

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pizzerie Violete: Raději se jí vyhněte