Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pizzerie Mediterane: Z restaurace jedním krokem do kina

Samcová Jana

Samcová Jana

6. 4. 2010

Pizzeria MediteraneZnáte to. Kam vzít děvče na první rande jinam, než do kina. A po kině ideálně do nějakého útulného koutku s výborným jídlem a příjemnou atmosférou. Takovou dva v jednom je pizzerie v Radlické ulici v Praze. Nejenže se zde výborně najíte, ale pizzerie sídlí přímo v budově multikina, takže z promítacího sálu je to sem co by kamenem dohodil.

Pizzeria Mediterane, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Pizzeria Mediterane, Foto: Jana Samcová, Topzine.cz

Těsná blízkost stříbrných pláten je jednou z největších předností tohoto podniku, z čehož pizzerie velmi těží. Dostat se kolem šesté až deváté hodiny večerní k prázdnému stolku, je téměř nesplnitelné přání. Svého strategického postavení ale pizzerie nijak nezneužívá a na kvalitu svých služeb a produktů velmi dbá.

Je pravda, že praskají-li prostory restaurace ve švech, není radno se s obsluhou příliš vykecávat. Pokud číšníci nestíhají, mohli by sem tam nějakému vtíravému hostu uštědřit nevrlé slůvko. Ale to je spíše velkou výjimkou. Jinak je obsluha příjemná, ochotná a usměvavá.

V pizzerii najdete i kus přírody

Prostor podniku je stylově zařízený. První, co vás zaručeně trkne do očí, je obrovský listnatý strom, který vyrůstá z podlahy a dosahuje až do druhého patra restaurace. Tato nebývalá výzdoba pizzerii velmi příjemně člení a tvoří z místa i kus přírody. Byť je strom pouhou umělou atrapou. Živý strom by nejspíš v uzavřeném prostředí dost trpěl.

A teď k jídlu. Milujete-li slané koláče zvané pizza, těstoviny a vůbec italskou kuchyni, pak jste tu na správné adrese. Jídlo je výborné a cenově dostupné. Co víc si přát?

Kvetoucí čaj, Zdroj: goodiesfrommybaglady.com

Kvetoucí čaj, Zdroj: goodiesfrommybaglady.com

Zázrak gastronomie – kvetoucí čaj

Pro milovníky čajů se zde naskýtají pravé čajové orgie. Ve výběru dominuje hit poslední doby, takzvaný kvetoucí čaj. Pro ty, kteří s tímto zázrakem přírody dosud nepřišli do styku – trik spočívá v hození sušené kuličky do čirého džbánku s horkou vodou, v němž se za pár minut rozvine kvítek jasmínu, lilie či chryzantémy. Chuťově je to výborné. Názvy jednotlivých čajů vás také nenechají chladnými – co třeba vyzkoušet Elixír lásky, Žár srdce nebo Jasmínový polibek?

Pizzerie Mediterane

ADRESA: Radlická 1, 150 00 Praha 5

OTEVÍRACÍ DOBA: 11:00 – 23:00

BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP: ANO

NEKUŘÁCKÁ ČÁST: NE

TIP NA JÍDLO: RIPENO PEPERONE (papriky plněné šafránovou rýží, žampióny, parmezánem a mozarellou) 115 korun

TIP NA PITÍ: Kvetoucí čaj 79 korun

HODNOCENÍ:

Jídlo: 4**** Obsluha: 4**** Atmosféra: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pizzerie Mediterane: Z restaurace jedním krokem do kina