Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pizzeria Giovanni přináší úroveň za rozumný peníz

Redakce

Redakce

12. 8. 2010

FOTO: Pizzeria GiovanniPro ty, co se chystají posunout posezení s přáteli do vyššího levelu nebo si občas rádi dopřejí jídlo v pěkné pražské pizzerii, ale jejich peněženka hlásí, že blyštivé luxusní podniky v samotném centru nebudou to pravé ořechové. Nejen pro ně je Pizzeria Giovanni tím pravým. Namísto hradčanského panoramatu nabízí sice jen výhled na stanici metra Ládví, zato se však může chlubit výtečnou kuchyní v cenové relaci dostupné pro běžné smrtelníky.

FOTO: Pizzeria Giovanni

Na Hrad odsud neuvidíte, ale i tak je to skvělý zážitek, Foto: Blanka Kudrnová, Topzine.cz

Pizzerie s mexickým přívlastkem disponuje několika patry, malou zahrádkou a striktně oddělenou kuřáckou a nekuřáckou částí. Vkusně zařízený interiér skýtá velmi příjemné posezení. V jídelním lístku si přijdou na své i hodně vybíraví jedinci. Od nejrůznějších předkrmů přes polévky, saláty a rizota po těstoviny a samozřejmě pizzu samotnou.

A dál?

Ani ryze masožraví nepřijdou zkrátka – potěší je hovězí, vepřové i kuřecí, povětšinou na grilu. Příznivci ryb se budou muset spokojit jen s lososem v několika provedeních. Ale na ryby se koneckonců chodí k rybníku, ne do pizzerie. Svého štěstí dojdou i ti, kteří se nemohou obejít bez sladké tečky nakonec.

A ani nápojový lístek nevypadá ochuzen o nic podstatného. Nabídka pizzerie zahrnuje též rozvoz jídel či cenově výhodná polední menu.

Tak co to bude?

Poněkud delší čekání bylo poměrně snadno omluvitelné, jelikož díky večerní špičce byla restaurace téměř plně obsazená. Jak se říká, trpělivost růže přináší. A tahle trpělivost přinesla skutečně skvělý kulinářský zážitek. Všichni sympatizující s ostrými chutěmi by byli zajisté, stejně jako já, velmi potěšení pizzou Diavola s pikantním italským salámem a feferonkami, nad nimiž nezůstalo jedno oko suché, a to téměř doslova.

Záložní plán

Tomu, kdo nemá ústa zevnitř pobitá plechem, ale přesto by rád zkusil něco odvážnějšího než Margheritu nebo Hawai, mohu s čistým svědomím doporučit pizzu Giovanni, která si tohle reprezentační pojmenování jistě zaslouží. Tradiční šunka či salám jsou tu nahrazeny kuřecím masem se špenátem a kukuřicí. Ve spojení se smetanou a mozzarellou na perfektním těstě je prostě skvělá.

FOTO: Pizzeria Giovanni

Od metra to máte jen kousek, Foto: Blanka Kudrnová, Tozine.cz

Vzato kolem a kolem, všechno bylo v podstatě perfektní, ačkoli obsluze by i přes její skvělou pohotovost jistě slušel trochu přívětivější výraz ve tváři a větší ochota při jednání. Ani malý úsměv by nebyl k zahození. Vzhledem k již zmiňované obsazenosti však mám jisté pochopení, proto víceméně plně spokojená odcházím a vřele doporučuji.

www.pizzeriagiovanni.cz
ADRESA:
Střelničná 1826/35 182 00, Praha 8
OTEVÍRACÍ DOBA:
Po – Ne: 11:00- 23:00
BEZBARIÉROVÝ PŘÍSTUP:
částečně
NEKUŘÁCKÁ ČÁST:
ano
TIP NA JÍDLO:
Pizza Giovanni (smetana, mozzarella, kuřecí maso, kukuřice, listový špenát, oregano) 139,-
HODNOCENÍ:
Jídlo: 5***** Obsluha: 4**** Atmosféra: 5*****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pizzeria Giovanni přináší úroveň za rozumný peníz