Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pizza cup 2011 byl přehlídkou chutí, vůní a fantazie

Redakce

Redakce

25. 10. 2011

FOTO: Vítěz Pizza cup 2011 Roman TuhýV sobotu 22. října proběhl již III. ročník Mistrovství ČR v přípravě italské pizzy, Pizza cup 2011. Na soutěž se sjelo celkem 12 nejlepších pizzeristů z celé České republiky. Akce probíhala v pizzerii Rotella v Čimické ulici v Praze 8.

FOTO: Vítěz Pizza cup 2011 Roman Tuhý.

Vítěz Pizza cupu 2011 Roman Tuhý, Foto: Anna Marešová, Topzine.cz

Výkony všech 12 soutěžících hodnotila odborná porota složená ze skutečných odborníků a známých tváří České republiky. Předsedou poroty byl bavič a gourmet Petr Novotný, dále do poroty zasedl gastronomický kritik a gourmet Vladimír Poštulka,  mistr sommeliér Tomáš Brůha nebo gastronomický odborník a restauratér Lubomír Veselý.

Pizza cup 2011

Porota složená z odborníků i laiků

Do laické části poroty zasedla například Česká miss 2008 Eliška Bučková, Sympaťák roku 2011 Filip Pavliňák nebo moderátorka rádia Frekvence 1 Linda Finková. Celou akci moderoval Sympaťák roku 2010 Lukáš Trs.

První soutěžní pizzu připravil Vasyl Melnyk z Pizzerie Rotella , kde se celá akce konala. Pravidla soutěže byla přísná. Každý soutěžící musel v časovém limitu 15 minut upéct celkem čtyři pizzy, povinně dvě Margherity a dvě pizzy dle vlastní fantazie. Dále musel pizzu odprezentovat a popsat jaké suroviny na přípravu pizzy použil.

FOTO: Pizza cup 2011

Pizza se špenátem a citrónovou šťávou

Výkony všech soutěžících byly vyrovnané a pizzy skutečně lahodné. Fantazii se meze nekladly. Kromě klasických ingrediencí jako jsou olivy, špenát, mozzarella a šunka se na pizzy přidávaly také opravdové delikatesy jako parmská šunka, losos, svíčková, pancetta, kachní maso, lanýže a další. Výsledkem byly pizzy vskutku neodolatelných chutí.

Favoritem Pizza Cup 2011 byl čtyřiadvacetiletý Roman Tuhý z pizzerie Coloseum-Praha 2, který se také stal vítězem celé soutěže. Na druhém místě se umístil Alessio Manzini z pizzerie Gusto-Praha 2 a třetí místo obsadil Ondřej Marek z pizzerie Ricardo-Praha 7.

FOTO: Pizza cup 2011

II. vícemistr Pizza cupu 2011 Ondřej Marek

Celý Romanův výstup byl fenomenální. Vše zvládnul s naprostou lehkostí a výsledná pizza Primavera (Jarní pizza) byla nejen pečlivě nazdobená, ale především výtečně chutnala. Kromě putovního poháru obdržel od ředitele  soutěže Martina Vašíčka i originální pohár navržený Bořkem Šípkem a poukaz na luxusní dovolenou do Las Vegas.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pizza cup 2011 byl přehlídkou chutí, vůní a fantazie