Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pixies ohlásili koncert v Praze. Poslechněte si nový song, který také přivezou

Americká indierocková kapela Pixies přijede do Prahy. Bostonští veteráni alternativního rocku vystoupí 10. října v pražské Lucerně.

Black Francis z Pixies Zdroj: oficiální facebook kapely

Black Francis z Pixies. Zdroj: oficiální facebook kapely

Čtyřlístek The Pixies vznikl v roce 1985 v Bostonu ve státě Massachussets, tvořili ho zpívající kytarista Frank Black alias Black Francis, baskytaristka Kim Deal, kytarista Joey Santiago a bubeník David Lovering. Pixies se stali jedním z nejvýraznějších zjevů alternativněrockové scény osmdesátých let. Obdivovala se jim řada uznávaných kapel let devadesátých, např. Nirvana, Radiohead či Pearl Jam.

V roce 1993 se skupina rozpadla, o jedenáct let později se ale dala zase dohromady a přijetí jejich reunionu bylo velkolepé. V roce 2006 jsme je mohli slyšet i v Paláci Akropolis v Praze.

Jede se dál

V květnu letošního roku z kapely odešla Kim Deal, Pixies však ani odchod této zásadní persony nepoložil. Chystají se na podzimní turné a představili nový song Bagboy. Jedná se o první nový počin po devítileté tvůrčí pauze.

Po letech, kdy kapela na koncertech točila jen staré hity (poslední album Trompe le Monde je z roku 1991), by mohl nový materiál přinést příjemnou změnu. Přesvědčit se o tom můžete na vlastní uši, Pixies totiž 10. října 2013 zahrají v pražské Lucerně. Vstupenky jsou již v prodeji.

Na pozici baskytaristky se představí jiná Kim – Shattuck. Ta dříve působila v různých punkrockových formacích.

Setlist na podzimní turné je zatím nejobsáhlejší v historii kapely, nazkoušený repertoár čítá na 80 skladeb. „Zahrajeme i věci, které jsme nehráli celou věčnost, nebo takové, které jsme naživo nehráli nikdy,“ slibuje frontman Black Francis.  V koncertní premiéře by měly zaznít mimo jiné skladby Brick is Red, Havalina či Sad Punk.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pixies ohlásili koncert v Praze. Poslechněte si nový song, který také přivezou