Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pixies jsou opět bez baskytaristky. Kim Shattuck u nich skončila

Denisa Šebestová

Denisa Šebestová

5. 12. 2013

Před pár měsíci americká kapela Pixies přijala novou baskytaristku Kim Shattuck jako náhradu za odcházející Kim Deal. Dlouho u toho ale nezůstalo, tento týden u nich opět skončila.

FOTO: Pixies

Pixies, původní baskytaristka Kim Deal zcela vlevo. | Zdroj: PR

Soudě podle vyjádření samotné basistky se spíše než o přátelský rozchod jednalo o výpověď. „Dnes jsem se dozvěděla, že končím v Pixies, jsem ohromně zklamaná, ale byla to úžasná zkušenost,“ napsala Shattuck na svůj twitter. „Všem přeji jen to nejlepší.“

Shattuck původně hrála s punkrockovou kapelou The Muffs, do které se teď zřejmě vrátí. „Těším se, že se zase víc zaměřím na práci na novém albu s Muffs,“ naznačila na oficiálním facebooku.

Bez ženy to není ono

Pixies si Shattuck přizvali letos v červenci, když jim uprostřed práce na novém EP odešla Kim Deal. Bylo to velké překvapení, Deal patřila k zakládajícím členům, ale podle slov manažera se jí přestalo chtít trmácet se po turné a rozhodla se raději věnovat vlastním projektům. Do měsíce si kapela našla náhradu.

Zpěvák a kytarista kapely Black Francis vysvětluje, proč hledali na uvolněný post baskytaristy znovu ženu: „Máme spoustu písniček, do kterých potřebujeme zapojit ženský i mužský element.“

Pixies pocházejí z Bostonu, v osmdesátých letech patřili k nejvýraznějším alternativněrockovým interpretům ve Spojených státech, měli velký vliv na grunge a podobné alternativní směry v devadesátých letech. Po rozpadu roku 1993 se znovu dali dohromady až v roce 2004, od té doby zatím nevydali nové album.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pixies jsou opět bez baskytaristky. Kim Shattuck u nich skončila