Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pivní slavnosti 2011 lákají na pivo i kvalitní muziku. Víte kam vyrazit?

Redakce

Redakce

12. 8. 2011

Navzdory rozmarnému srpnovému počasí jsou letní pivní slavnosti v plném proudu. V sobotu 13. srpna se konají hned na třech místech naší republiky oslavy zlatavého moku.

FOTO: Pivo nalévané z lahve

Lahvové, či točené? Na pivních slavnostech je vždy široký výběr, Zdroj: sxc.hu

Všichni pořadatelé slibují dobrou zábavu, uspokojení chuťových pohárků a ještě něco navíc. Pokud tedy nemáte plán na víkend, pak by mohl být některý z následujících tipů dobrou volbou.

Bernard Fest sází na známé kapely

V Humpolci se koná již 17. ročník festivalu, který se z původních pivních slavností přeměnil v roce 2000 na festival hudební. Atmosféru tak, kromě všudypřítomného piva z Rodinného pivovaru Bernard, budou vytvářet hlavně kapely jako Monkey Business, Koller Band, Charlie Straight nebo Mňága a Ždorp.

Pod dohledem Krakonoše

Do Vrchlabí můžete vyrazit na Krkonošské pivní slavnosti. Ochutnat bude možno piva ze čtrnácti velkých i malých pivovarů z Čech a Moravy. Proudem tu poteče Černá Hora, Novopacké pivo, Primátor, Postřižinské pivo, Velkopopovický kozel, Krakonoš, Lobkowicz nebo loňský vítěz festivalového pivního referenda Pivovar Svijany.

I tady se pořadatelé snaží návštěvníky nalákat nejen na pivo, ale i na hudbu. Asi největším lákadlem je skupina Buty nebo Juanita Juarez.

Litovel láká na prohlídku pivovaru

Litovelský otvírák avizuje dobré pivo a pestrou nabídku hudebních žánrů od rocku po dechovku v interpretaci kapel jako jsou 05 a Radeček, Arakain nebo Pražský výběr Ttibuta. Pivo se bude čepovat z více než 60 výčepních zařízení a k dispozici bude i široká nabídka specialit k zakousnutí.

FOTO: Pivo Litovel

Pivní slavnosti v Litovli se konají již sedmým rokem, Zdroj: ipublicity.eu

Dalším lákadlem je možnost navštívit v rámci akce také výrobu pivovaru, kde budou probíhat prohlídky pod vedením odborníků. „Letos je zpestříme o provoz nového minipivovaru, který, zatím jako jediný v republice, umožňuje uvařit si tady své vlastní pivo“, uvedla Markéta Václavková z pivovaru Litovel.

Bernard Fest

12. – 13. srpna, Humpolec, vstupné  290,-Kč / 390,-Kč

Krkonošské pivní slavnosti

13. srpna, Vrchlabí, vstupné 80,-Kč

Litovelský otvírák

13. srpna, Litovel, vstup zdarma

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pivní slavnosti 2011 lákají na pivo i kvalitní muziku. Víte kam vyrazit?