Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Písničky 80. let jsou pořád v módě – 1. díl

Guns'n'rosesDalo by se říct, že je muzika 80. let nesmrtelná. Melodie Madonny, Abby nebo Guns’n’Roses jsou chytlavé a plné radosti, je tedy pochopitelné, že se víkend co víkend linou z většiny diskoték a klubů.

Guns N' Roses, Zdroj: gunsnroses.com

Guns N' Roses, Zdroj: gunsnroses.com

Hudební scénu 80. let otevřel Michael Jackson svým hitem Rock With You, s nímž se umístil čtyřikrát za sebou na první příčce soutěže amerického hitparádového magazínu Billboard Hot 100.

O rok později si toto prvenství vydobyl duet Lionela Richieho a Diany Ross, a to celkem devětkrát za sebou. Hudbu i text k písni Endless Love napsal právě Richie a získal za ni oskarovou nominaci (1981) ve stejnojmenném snímku.

Jednou z nejhranějších písniček 80. let byla Physical od pomádové Olivie Newton-John. Za stejně pojmenované studiové album dostala Olivia dvě platinové desky.

Efektní I Love Rock ’N Roll od Joan Jett & The Blackhearts patří dodnes mezi nejžádanější songy nejen na českých tanečních parketech. V roce 1975 mu dala vzniknout skupina The Arrows, Joan Jett udělala jen povedenou coververzi a dala tak písničce trochu drsnější nádech.

Mezi hity 80. let nelze nezmínit po(c)hodovou Eye of The Tiger od americké formace Survivor. Tento počin byl použit také ve snímku Rocky, kde si hlavní roli zahrál Sylvester Stallone.

V roce 1983 bodovala tříčlenná skupina The Police v čele s britským zpěvákem Stingem. S romantickým hitem Every Breath You Take nejednou dobyli žebříčky hitparád.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Písničky 80. let jsou pořád v módě – 1. díl