Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Písničkářka Lenka míří do Prahy a je připravena vás zahrnout láskou

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

29. 4. 2011

Po obrovském úspěchu svého prvního alba The Show je tu písničkářka Lenka se svým druhým počinem, bez okolků pojmenovaným Two. Nové album představí Lenka už v úterý 3. května v pražském Lucerna Music Baru.

Foto: Lenka

Čecho-australanka Lenka představí své album plné lásky, Zdroj: lenkamusic.com

Díky českým kořenům svého otce má Lenka pro české publikum velice stravitelné jméno, přestože se jinak hlásí ke svému australskému původu. Tahle půvabná písničkářka by se však už dala označit za světoobčanku, během světového turné k veleúspěšnému debutovému albu The Show objela 21 zemí během devíti měsíců a od roku 2008 se postupně přestěhovala ze Sydney do Los Angeles, New Yorku a nakonec Londýna, kde nahrála svou druhou desku, Two.

Two, dvě, zwei, deux…

Už při natáčení singlu k první desce Lenka slíbila, že na další desce předvede více písniček o tom, jaké je to být zamilovaná. Svůj slib splnila a tak s albem Two zaútočí na vaše emotivní cítění. Na nové desce spolupracovala například s Davidem Kostem (Bad For Lashes), nebo Guyem Sigsworthem, který předtím pomáhal Björk s jejími největšími hity. Lenka připouští, že tato spolupráce ovlivnila náhled na muziku.

“Nikdy jsem elektronickou hudbu moc nemusela, když jsem byla teenager. Björk byla ale první zpěvačka, díky které jsem si uvědomila, že mít computerový beat v písničce není nic nezákonného a písnička je i tak krásná a emocionální,“ říká Lenka.

O tom, zda si tato australská hvězda s českými kořeny, sympatická písničkářka Lenka, dokáže získat i vaše srdce, se můžete přesvědčit už v úterý 3. května v Lucerna Music Baru. Klub bude otevřen již od 20 hodin.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Písničkářka Lenka míří do Prahy a je připravena vás zahrnout láskou