Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Písničkářka Lenka dokonale očarovala Lucerna Music Bar

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

5. 5. 2011

!Fotogalerie!Přestože Lucerna Music Bar nebyl ani zdaleka naplněný do posledního místa, byl koncert australské písničkářky Lenky možná jedním z největších překvapení tohoto jara. Drobná Australanka si 3. května svým hlasem a místy i roztomilou češtinou získala veškeré publikum v klubu.

Foto: Lenka

Australská písničkářka Lenka okouzlila LMB, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Přiznám se, že nejsem zrovna fanoušek popové hudby. Vlastně tento žánr poslouchám jen velice okrajově, jen několik málo skladeb. Přesto mě koncert písničkářky Lenky, která své česky znějící jméno získala díky českým kořenům svého otce, velice lákal, možná proto, že australští interpreti nejsou na české scéně příliš obvyklým jevem.

Hned na začátku musím říct, že rozhodně nelituji toho, že jsem na koncert Lenky vyrazil. Možná spíše naopak. Lenka se svými příjemně stravitelnými melodiemi a velice okouzlujícím hlasem je pro mě jedním z největších překvapení letošního jara.

Celý večer příjemně rozjel Niceland. Přiznám se, že jsem příznivec spíše koncertů kapel, než jednotlivých muzikantů, ale když nic jiného, výkon tohoto sólového zpěváka a kytaristy neurazil. Ovšem Niceland trochu doplatil na to, že diváci, kteří do Lucerna Music Baru dorazili, přišli ve velkém očekávání koncertu australské písničkářky. Publikum Nicelandovi nevěnovalo tolik pozornosti, kolik by si zasluhoval.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/cz_hudba_praha_lenka_3_5_2011/]

Ovšem když nastoupila Lenka a její doprovodná kapela a hned na úvod roztleskala celé publikum, bylo jasné, že začíná hlavní show večera. Trochu mě překvapilo, jak drobná, ne-li přímo malá Lenka vlastně je. Ani nevím, proč jsem si podle promo fotek myslel, že by mohla být vyšší…

Už v úvodu jsem naznačil, že jsem z koncertu této drobné Australanky byl nadšený. Hned od začátku mě a zbytek publika Lenka přesvědčovala, že se nebude jednat o jeden z nudných popových koncertů, jaké předvádí české popové „star“. Lenka sází na živý zvuk kapely, s kytarou, často akustickou, příjemnými klávesovými linkami a často velice svižným doprovodem na bicí. Krom toho se navíc může pyšnit naprosto okouzlujícím hlasem, který je naprosto předurčený ke zpěvu romantických písniček.

Lenka: „Já miluju Českou republiku!“

Lenka už při vydání svého prvního alba avizovala, že chce vydat desku plnou písniček o tom, jaké je to být zamilovaná. Přestože toto splnila, bylo by rozhodně velice mylné domnívat se, že má Lenka ve svém repertoáru pouze romantické slaďáky. V Lucerna Music Baru předvedla, že umí i svižnější věci, které vás roztancují a donutí zpívat. Krom toho dokáže Lenka svými skladbami vyvolat úsměv, kterého se nezbavíte vlastně po celou dobu jejího vystoupení.

Foto: Lenka

Klávesista a trumpetista si koncert vyloženě užíval, Foto: Marie Kozmová, Topzine.cz

Mimo to si neodspustím říct, že Lenka je naprosto okouzlující stvoření, a to nemluvím pouze o jejím půvabném zevnějšku. Po otci má české kořeny, na koncertě dokonce byla přítomna česká odnož její rodiny. Během koncertu pak Lenka s dokonale roztomilým přízvukem ujišťovala diváky o tom, že miluje Prahu, její rodina je tady (v Lucerna Music Baru) a že umí česky říct slon, opice a opilé opice.

Peníze nikdo zpátky nedostal

Svůj koncert chtěla Lenka zakončit skladbou Show, snad nejznámější skladbou z její tvorby. Publikum si s ní i velice ochotně zazpívalo část „I want my money back,“ stejně tak jako v průběhu koncertu velice ochotně tancovalo. Nedalo se čekat, že by publikum Lenku a její kapelu propustilo bez přídavku, ale i sama Lenka byla překvapena, když ji publikum vytleskalo i podruhé. Dle jejích slov byla koncertem v Lucerna Music Baru nadšená, což zcela korespondovalo i s náladou mezi návštěvníky. Všichni tak doufají, že se Lenka do Prahy brzo vrátí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Písničkářka Lenka dokonale očarovala Lucerna Music Bar