Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pipes and Pints bojují proti rasismu hudbou

Redakce

Redakce

14. 4. 2010

pipes and pints - until we die smallPo úspěchu, jejž zaznamenala deska z roku 2008, se Pipes and Pints rozhodli rozjet svůj jiskrný punk naplno. Inspirovali se u Strakonického dudáka?

Zdroj: umělec

Pipes and Pints, Zdroj: archiv

Album Until We Die vám nedá oddechu. Po počátečním, ve srovnání se zbytkem písní klidném intru, následují už pouze ďábelské punkové vypalovačky. Na první poslech byste určitě neřekli, že tahle kapela pochází z našich luhů a hájů. Velkou měrou tomu samozřejmě přispívá zpěvák Syco Mike, který je původem rodilý Američan.

Úspěchy i za hranicemi

Díky tomu, že deska byla distribuována i v zahraničí, konkrétně u německého a amerického labelu, mají teď Pipes and Pints práce nad hlavu. Propagují svou hudbu za hranicemi i doma a na obou frontách sklízejí zasloužené úspěchy. I z pouhého záznamu musí být posluchači jasné, že zažít tuhle kapelu živě nebude poklidný čajový dýchánek.

Strakonický dudák se dostal do studia!

Hlavním prvkem, kterým se vymykají ostatním zdejším kapelám, jsou dudy, na kterých vystavěli svůj úspěch. Vojta Kalina je ústřední postavou kapely a též zakladatelem. Je to on, kdo koření klasické punkové rify řízným zvukem dud a pocit, že sedíte v hospodě u piva kdesi ve Skotsku, vás při poslechu bude jen těžko opouštět.

We’re gonna rock until we die!

Kapela je hodně aktivní ohledně hnutí Good Night White Pride a pod jejím jménem hraje i koncerty. Ostatně odkazy na antifašistická hnutí lze najít i v jejich textech vyzývajících k aktivitě a boji s bezprávím. Jste-li pravidelnými návštěvníky poga pod pódii, určitě neochuďte ušní bubínky o desku Until We Die.

Pipes and Pints – Until We Die

Vydáno: 1. října 2009

Celkový čas: 39:24

Skladby: Intro – The Gael, Let’s Go, City By The Sea, All I Know, Kensington Club, Bad Times, Fight the Fight, When the Pipers Play, Heaven and Hell, Braveheart, Criticezed, Different Way, Where Is My America

Vydalo: Wolverine Records

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pipes and Pints bojují proti rasismu hudbou