Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pink vystoupila v Praze ve jménu růže

Katarína Straková

Katarína Straková

20. 11. 2009

pink_v_praze2Zatímco se Umberto Eco obracel v hrobě (respektive obracel by se, kdyby v něm byl), vystoupila ve čtvrtek 19. listopadu v pražské O2 Areně americká popová a R&B zpěvačka Pink a zazpívala takové hity jako Please Don’t Leave Me, Who Knew anebo singl z právě vydaného alba Funhouse So What.

Pink v Praze, Zdroj: archiv Pink

Pink v Praze, Zdroj: archiv Pink

Předskakování se ujala novozélandská kapela Evermore, jež zahájila své vystoupení v osm hodin a odehrála přibližně půlhodinový set příjemných songů.

Samotná Pink pak na sebe nechala čekat celou hodinu. Po těchto šedesáti minutách se ale její fanoušci dočkali, když jejich růžová oblíbenkyně  vyjela na laně nad hlavy všech přítomných a bez varování rozjela neuvěřitelně prvoplánovou show ve stylu Funhouse.

Během zbytečně dlouhého koncertu (celé dvě hodiny) se několikrát převlékla a vystřídala podprsenky mnoha barev a tvarů. Kolem ní permanentně poskakovaly polonahé baletky a ukázali se i sexy tanečníci.

Pink si pro své Funhouse tour vybrala vynikající muzikanty, vokalistky barevně přesně ladily k jejímu nakřáplému hlasu, nemluvě o kytaristovi, jehož občasná sóla strčila do kapsy snad celý výkon blonďaté zpěvačky.

Pink při Bohemian Rhapsody, Zdroj: archiv Pink

Pink při Bohemian Rhapsody, Zdroj: archiv Pink

Jednoznačně nejlepší pasáž byla ta, jíž sama Pink nazvala the sad part of the show. Zde zazněly ploužáky typu Dear Mr. President nebo Family Portrait. Ve chvíli, kdy si ale Pink vzala do úst Queeny a jejich Bohemian Rhapsody, se mi chtělo zvracet. Nepřekonatelné Mercuryho podání totálně zprznila svou příšernou postpubertální interpretací v úděsném žlutém kabátku. Jakmile na tento trapas navázala další písní s textem I don’t wanna be a stupid girl, člověk opravdu doufal, že stupidnější už to snad nebude.

Koncert celkově připomínal kvalitní cirkusové představení. Barevné oblečky, volánkové sukýnky, u nichž se člověk ptá, proč je vůbec slečny na sobě mají, když je jim stejně vidět až do žaludku. Opravdu už chyběli jen krotitelé lvů. Pěkná podívaná, ale na úkor zpěvu, který velice často nebyl vůbec slyšet (i když to způsobovalo spíše špatné nazvučení). Vstupenka do cirkusové manéže za tisíc korun, no nekupte to!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pink vystoupila v Praze ve jménu růže