×
TOPZINE.cz

Pink vystoupila v Praze ve jménu růže

pink_v_praze2Zatímco se Umberto Eco obracel v hrobě (respektive obracel by se, kdyby v něm byl), vystoupila ve čtvrtek 19. listopadu v pražské O2 Areně americká popová a R&B zpěvačka Pink a zazpívala takové hity jako Please Don’t Leave Me, Who Knew anebo singl z právě vydaného alba Funhouse So What.

Pink v Praze, Zdroj: archiv Pink
Pink v Praze, Zdroj: archiv Pink

Předskakování se ujala novozélandská kapela Evermore, jež zahájila své vystoupení v osm hodin a odehrála přibližně půlhodinový set příjemných songů.

Samotná Pink pak na sebe nechala čekat celou hodinu. Po těchto šedesáti minutách se ale její fanoušci dočkali, když jejich růžová oblíbenkyně  vyjela na laně nad hlavy všech přítomných a bez varování rozjela neuvěřitelně prvoplánovou show ve stylu Funhouse.

Během zbytečně dlouhého koncertu (celé dvě hodiny) se několikrát převlékla a vystřídala podprsenky mnoha barev a tvarů. Kolem ní permanentně poskakovaly polonahé baletky a ukázali se i sexy tanečníci.

Pink si pro své Funhouse tour vybrala vynikající muzikanty, vokalistky barevně přesně ladily k jejímu nakřáplému hlasu, nemluvě o kytaristovi, jehož občasná sóla strčila do kapsy snad celý výkon blonďaté zpěvačky.

Pink při Bohemian Rhapsody, Zdroj: archiv Pink
Pink při Bohemian Rhapsody, Zdroj: archiv Pink

Jednoznačně nejlepší pasáž byla ta, jíž sama Pink nazvala the sad part of the show. Zde zazněly ploužáky typu Dear Mr. President nebo Family Portrait. Ve chvíli, kdy si ale Pink vzala do úst Queeny a jejich Bohemian Rhapsody, se mi chtělo zvracet. Nepřekonatelné Mercuryho podání totálně zprznila svou příšernou postpubertální interpretací v úděsném žlutém kabátku. Jakmile na tento trapas navázala další písní s textem I don’t wanna be a stupid girl, člověk opravdu doufal, že stupidnější už to snad nebude.

Koncert celkově připomínal kvalitní cirkusové představení. Barevné oblečky, volánkové sukýnky, u nichž se člověk ptá, proč je vůbec slečny na sobě mají, když je jim stejně vidět až do žaludku. Opravdu už chyběli jen krotitelé lvů. Pěkná podívaná, ale na úkor zpěvu, který velice často nebyl vůbec slyšet (i když to způsobovalo spíše špatné nazvučení). Vstupenka do cirkusové manéže za tisíc korun, no nekupte to!2 Komentáře Pink vystoupila v Praze ve jménu růže

  1. Jste asi nahluchlá když jste napsala o zpěvačce P!NK, že zpívá R&B. Nevím jak vím ale mě se její styl fakt jako styl R&B nejeví. Je to Poprock a nebo jen rock a tenhle názor bych určitě zdílela s ostatními. Jinak nevím jak vím ale já mám ráda když koncert trvá déle než 1,5 hodiny. Za ty 2 hodiny byla dost dobrá hudba i show.

  2. Vnímám Pink jako povedenou rebelku s hodně zajímavým hlasem. Rebelovat by se však mělo proti normě, lacinosti, plýtkosti… a také se stylem. Mělo by vycházet z hloubky duše, jinak zamíří na sebe, stane se svým cílem a kruh se tak uzavře. Možná to měl cirkus symbolicky představovat…

    I pokud by tomu tak bylo, pak by to mohlo snad stačit na klip, ale na koncert? Marná snaha to zachraňovat písní, která snad měla být odkazem na tuto hloubku. Alespoň podle krátké ukázky souhlasím s autorkou článku… Ostatně to vnímám podobně, jako kdybychom apriori předpokládali, že vulgarita přinese do vtipu humor…

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..