Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pink v Praze. Před koncertem má týden dovolenou!

Martin Peška

Martin Peška

5. 10. 2009

pinkAmerická popová zpěvačka Pink, vlastním jménem Alecia Beth Moore vystoupí po třech letech opět v Praze. Koncert zpěvačky, která nedávno oslavila své 30. narozeniny, proběhne ve čtvrtek 19. listopadu v O2 Aréně.

Pink se může pyšnit dvojnásobným oceněním Grammy, Zdroj: pinkspage.com

Pink se může pyšnit dvojnásobným oceněním Grammy, Zdroj: pinkspage.com

Petr Novák z agentury, která zajišťuje vystoupení Pink v Praze, neprozradil redakci Topzine.cz počet prodaných vstupenek, ale uvedl, že je o ně obrovský zájem. Jakými hity Američanka osloví v listopadu pražské publikum se ještě neví.

Koncertu v Pink v Praze bude předcházet několikadenní pauza. Posledním vystoupením před příletem do Prahy bude koncert ve finských Helsinkách. Během svého turné Pink nevynechá jediné velké město na severu Evropy. Její hlas uslyší živě fanoušci ve Stockholmu, Oslu a Kodani.

Tři dny po sobě v Manchesteru

Pravděpodobně nejnavštěvovanějším městem Pink v závěru svého světového turné, které započala letos v únoru, se stane Manchester, kde se dvojnásobná držitelka Grammy naposledy ukázala v dubnu. Metropoli severozápadní Anglie obdaří americká zpěvačka v posledním kvartálu roku 2009 hned několika koncerty. Tři proběhnou za sebou v řadě od 23. do 25. října, poslední, samostatný, koncert pak 13. prosince.

Byla to malá astmatička

Ačkoliv Pink začala vystupovat jako teenagerka v R’n’B triu Choice, dnes se její styl pohybuje spíše v ranku pop-rocku. Pro svou pěveckou kariéru překonala i problémy s astmatem, které ji trápily v dětství. Mimo hudební scénu je dnes Pink známá také jako bojovnice proti zabíjení zvířat kvůli kožešině. Nebála sepsat svůj protest do dopisu adresovaného královně Alžbětě nebo princi Williamovi.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pink v Praze. Před koncertem má týden dovolenou!