Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pilsner Fest 2011: Svátek piva a hudby je tady

Redakce

Redakce

26. 8. 2011

Pro všechny milovníky plzeňských piv máme skvělou zprávu. Již tento víkend se mohou těšit na pivo, hudbu, pokus o rekord a další kulturní zážitky na tradičním Pilsner Festu.

FOTO: ilustrační foto Pilsner Fest 2010

Návštěvníci loňského Pilsner Festu, Zdroj: prazdroj.cz

Letošní ročník, který odstartuje v pátek 26. srpna, nabídne kromě více než dvou desítek kapel také bohatý doprovodný program, zábavnou show, atraktivní soutěže i spoustu novinek. Část programu se letos znovu odehraje na oddechové zóně zvané Bulvár v ulici U Prazdroje.

Nefiltrovaná piva i pokus o rekord

Do finální podoby určitých druhů piv se zapojily i známé osobnosti. Návštěvníci festivalu se tak mohou těšit na piva Pilsner Urquell a Gambrinus v klasické i nefiltrované podobě, na jejichž várce se podíleli Chinaski s Pavlem Novým a moderními pětibojaři Davidem Svobodou a Michalem Michalíkem. Kromě ležáku Pilsner Urquell a všech variant piva Gambrinus proteče 163 výčepními kohouty také speciální pivo Master a nealkoholický Birell.

Pilsner Fest 2011 - ilustrační foto

Organizátoři si připravili pro návštěvníky i pokus o rekord. Na oslavě plzeňských piv si budou moci v jeden moment připít všichni návštěvníci festivalu, a pokusit se tak pokořit loňský rekord v hromadném přípitku, který představoval 5 331 pozvednutých plechovek piv Pilsner Urquell a Gambrinus.

Hlavní i doprovodný program bude plný originálních vystoupení

Hlavní hudební program je nabitý vyhlášenými kapelami, které svá vystoupení zpestří vloni úspěšným „hudebním vláčkem“. Vystupující skupina předá štafetu následující kapele prostřednictvím své poslední písně, která vždy bude z repertoáru nastupující skupiny. Tři sestry si zkusí  AC/DC revival a No Name předvedou svou verzi funky muziky střídajících Monkey Business.

Nejen hudební program ale překvapí svou originalitou, viz „hudební vláček“. Doprovodný program Pilsner Festu má připraveno hned několik mistrovských kousků: unikátní vystoupení zručných mistrů bednářů, show v podání mistra kuchyně Emanuela Ridiho či Pilsner Urquell Master Bartender školu čepování pod vedením mezinárodního mistra výčepního Lukáše Svobody.

Návštěvníci se mohou pobavit v Gambrinus městečku plném adrenalinových atrakcí. Poprvé na Pilsner Festu se veřejnost bude moci bavit na XCLNT party v garážích hotelu Angelo, a to s moderátory rádia Evropy 2 a za bohatých světelných efektů.

Ani při zábavě Plzeňský Prazdroj nezapomíná na benefiční činnost: v Běhu pro Paraple v Plzni mohou závodníci přispět libovolnou částkou na konto Centra Paraple či věnovat SMS v projektu „Pro Paraple může běhat i váš mobil“.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pilsner Fest 2011: Svátek piva a hudby je tady