Picassova keramika jde do dražby. Rozbijte prasátka, čas je do čtvrtka

FOTO: picasso_nahled

Mezi lety 1946 a 1971 si Pablo Picasso občas od malování rád oddechl. Volný čas trávil mimo jiné v keramické dílně ve městě Vallauris; a právě jeho díla putují odtamtud do internetové dražby.

Vytvořil tak několik set keramických dílek, z nichž některá vznikla v sériích, jiná zůstala ojedinělými originály. Každé ale nese charakteristické znaky Picassova stylu. A slušnou část z nich nabízí v aukci server artnet Auctions.

Takže máte-li zrovna v přepočtu 700 tisíc korun, můžete přihodit na jeden z nejzajímavějších kousků s názvem Laughing-Eyed Face, vyrobený v roce 1969. Prozatímní rekord však drží Plat Visage Masque Putoise z roku 1947: nejvyšší příhoz je zatím v přepočtu na třech miliónech korun. Šanci ale mají i méně movití milovníci umění. Stačí si pořádně projít nabídku, většina aukcí končí ve čtvrtek odpoledne.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

Štěpánka Tupá

Narodila se v květnu 1991, nyní studuje žurnalistiku a anglickou filologii na FF UP v Olomouci. Do redakce TOPZINE.cz nastoupila v lednu 2013, píše do rubriky Umění, architektura a design.

Buďte první, kdo okomentuje tento článek!

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*