×
TOPZINE.cz

Francouzští Phoenix si pozvali do studia ducha Michaela Jacksona

Phoenix Zdroj: myspace.com

phoenix kytaristaFrancouzští Phoenix se chystají 22.dubna vypustit do světa své páté studiové album. Předevčírem pustili do éteru singl Entertainment, který je první ochutnávkou z nové desky.

Phoenix Zdroj: myspace.com

Song Entertainment se stal první novou nahrávkou této kapely za poslední tři roky. Nové album má navazovat na desku Wolfgang Amadeus Phoenix z roku 2009.

Kapela také přiznala, že při práci na desce měla příležitost nahrávat na stejném mixpultu, na kterém v roce 1982 natočil Michael Jackson své album Thriller. Zpěvák Phoenix, Thomas Mars, který nahrávací zařízení zakoupil za zhruba 17 000 dolarů na eBay, prohlásil, že se mu líbila představa práce s tak vzácným artefaktem. „Jde o takové zvláštní propojení mezi dvěma alby.“

„Největší záhadou přitom pro mě bylo, že žádný zvukař, hudební nadšenec či sběratelský blázen o tento kousek nestál,“ nevěřícně kroutil hlavou Thomas. Phoenix si tento klenot nechali dopravit přímo do jejich nahrávacího studia v Paříži. Kapela si dlouho pohrávala s nápadem pojmenovat své páté album Alternative Thriller. Nakonec se ale rozhodli pro název Bankrupt!

Alternativní rockeři pocházející z Versailles spolu fungují už od roku 1999. Kromě zmiňovaného zpěváka Thomase Marse hrají v kapele kytaristé Laurent Brancowitz a Christian Mazzalai, na baskytaru jim sekunduje Deck D´arcy.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..