Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Francouzští Phoenix si pozvali do studia ducha Michaela Jacksona

phoenix kytaristaFrancouzští Phoenix se chystají 22.dubna vypustit do světa své páté studiové album. Předevčírem pustili do éteru singl Entertainment, který je první ochutnávkou z nové desky.

Phoenix Zdroj: myspace.com

Phoenix Zdroj: myspace.com

Song Entertainment se stal první novou nahrávkou této kapely za poslední tři roky. Nové album má navazovat na desku Wolfgang Amadeus Phoenix z roku 2009.

Kapela také přiznala, že při práci na desce měla příležitost nahrávat na stejném mixpultu, na kterém v roce 1982 natočil Michael Jackson své album Thriller. Zpěvák Phoenix, Thomas Mars, který nahrávací zařízení zakoupil za zhruba 17 000 dolarů na eBay, prohlásil, že se mu líbila představa práce s tak vzácným artefaktem. „Jde o takové zvláštní propojení mezi dvěma alby.“

„Největší záhadou přitom pro mě bylo, že žádný zvukař, hudební nadšenec či sběratelský blázen o tento kousek nestál,“ nevěřícně kroutil hlavou Thomas. Phoenix si tento klenot nechali dopravit přímo do jejich nahrávacího studia v Paříži. Kapela si dlouho pohrávala s nápadem pojmenovat své páté album Alternative Thriller. Nakonec se ale rozhodli pro název Bankrupt!

Alternativní rockeři pocházející z Versailles spolu fungují už od roku 1999. Kromě zmiňovaného zpěváka Thomase Marse hrají v kapele kytaristé Laurent Brancowitz a Christian Mazzalai, na baskytaru jim sekunduje Deck D´arcy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Francouzští Phoenix si pozvali do studia ducha Michaela Jacksona