Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Phil Collins popřel údajný konec své kariéry

FOTO: Phil CollinsNa počátku března se v médiích objevily informace, že britský zpěvák Phil Collins hodlá ukončit svou kariéru. Jako důvod k tomuto činu byly uvedeny zdravotní problémy, které zpěvák má již delší dobu. Nyní se však ozval sám Collins, který tyto informace popírá.

FOTO: Phil Collins

„Já nekončím,“ oznámil zpěvák Phil Collins, Zdroj: wikipedia.org

Šedesátiletého Phila Collinse, bývalého frontmana skupiny Genesis, trápí hned několik zdravotních problémů. Kromě poškozeného krčního obratle a poškozených nervů na rukou má také problémy se sluchem. Zpěvák však odmítá, že by to znamenalo konec jeho kariéry. „Já nekončím. A už vůbec ne proto, že nejsem zdravý. Jsem schopný hrát, což ukázalo například poslední album Going Back, které dosáhlo vrcholu britské hitparády,“ uvedl Collins ve svém prohlášení, kterým reagoval na zprávy médií o svém údajném odchodu.

O tom informoval například list The Daily Telegraph, podle kterého Collins řekl, že je právě vhodný čas přestat dělat muziku a že posluchači ho už mají stejně dost. „Nemyslím si, že budu někomu chybět,“ uvedl dokonce Collinsovu citaci The Daily Telegraph.

Známý zpěvák a skladatel to však odmítá: „Některé věci byly řečeny v minulosti při různých rozhovorech, ale vždy s úsměvem na tváří a jen tak letmo.“ Rozhodně se podle něj neměly stát hned novinovými titulky a už vůbec neměly být brány tak vážně.

„Vím, že mám velkou základnu fanoušků, kteří milují to, co dělám. Nekončím tedy ani proto, že bych se necítil milován,“ reagoval muzikant na další tvrzení médií a připojil díky za podporu všem svým fanouškům.

Collinsova kariéra započala již v roce 1970, kdy se Phil stal členem kapely Genesis. Na hudební scéně se kromě toho proslavil rovněž jako sólový zpěvák. Na svém kontě má kromě několika hitů také sedm cen Grammy a Oscara za píseň You´ll Be in My Heart pro animovaný film Tarzan.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Phil Collins popřel údajný konec své kariéry