Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Petra Němcová: Modeling, tsunami, James Blunt, Bruce Willis i Sean Penn

Linda Zikmundová

Linda Zikmundová

26. 1. 2010

petra nemcovaPoprvé se u nás začalo o téhle české topmodelce mluvit více v souvislosti s neštěstím, které ji postihlo v roce 2004 v jihovýchodní Asii. Petře Němcové se tady během několika okamžiků změnil celý život, a to už po několikáté.

Zdroj: flickr.com

Zdroj: flickr.com

První změnou byla účast v české soutěži Elite Model Look, kterou šestnáctiletá rodačka z Karviné vyhrála v roce 1995. Následovala smlouva s modelingovou agenturou a odjezd do Milána. Že její začátky byly těžké, potvrzují i Petřina slova o užívání projímadel jako prostředku na snížení váhy. K této změně byla přinucena, jak uvedla v jednom z rozhovorů pro časopis People, drsným trendem vyhublých modelek typu Kate Moss.

Celkem pětkrát se objevila v plavkovém speciálu časopisu Sports Illustrated, několikrát dokonce na titulní straně. Kráska, které se spolužáci posmívali kvůli její výšce a které přezdívali Žirafa nebo Eiffelovka,  původně studovala oděvnictví na střední průmyslové škole a o světě módy uvažovala ze zcela jiného úhlu.

Ještě jako nováček získala Petra reklamní kampaně pro firmy Max Factor a La Perla a předváděla pro módní domy Valentino a Armani. Jako modelka pracovala také pro Victoria’s Secret. V červnu 2004 byla dokonce jedním z porotců při mezinárodní soutěži Miss Universe v Ekvádoru. Objevila se také na titulních stranách časopisů Vogue, Harper’s Bazaar, Marie Claire a Elle.

Zdroj: ez-wallpaper.org

Zdroj: ez-wallpaper.org

V prosinci  2004 se vydala se svým tehdejším snoubencem, fotografem Simonem Atleem, do Thajska. Dovolenou ukončila vlna tsunami, kterou těžce zraněná Petra, na rozdíl od Simona, přežila. Se zlomenou pánví a dalšími zraněními se držela osm hodin na palmě, než byla zachráněna. Tři týdny se léčila v nemocnici v Thajsku, kde musela kruté bolesti tlumit morfiovými tabletkami. Poté byla převezena do České republiky na další léčení a rehabilitace.

Petra Němcová se dokázala doslova postavit na nohy a ještě následujícího roku založila  charitativní organizaci Happy Hearts Fund.  Ta pomáhá dětem v oblastech postižených přírodními katastrofami a v rozvojových zemích. O svém dětství, působení v modelingu a hlavně o vztahu se Simonem a jeho tragickém konci vydala v roce 2005 knihu Vždy s láskou, Petra. Britský časopis Glamour jí dokonce udělil zvláštní cenu Survivor Award za to, jak se dokázala vyrovnat s neštěstím, které ji potkalo.

Její první vážnou známostí po tsunami se stal anglický zpěvák James Blunt, se kterým se ale po dvou letech rozešla. Byla spojována s různými muži, mimo jiné i s Brucem Willisem a Seanem Pennem. Po dlouhých letech strávených v New Yorku se před dvěma lety přestěhovala do Londýna, kde žije se svým přítelem, dubajským podnikatelem Badrem Jafarem.

V roce 2007 účinkovala jako průvodkyně šesti mladých adeptek modelingu v americké reality show  A Model Life (Život modelky). Je veganka, ráda cestuje a překvapivě miluje adrenalinové sporty a potápění. Hovoří anglicky, francouzsky a italsky a ovládá znakový jazyk. S Miss Universe Taťánou Kuchařovou propagovala  jako patriotka Prahu ve videoklipu vysílaném na Fashion TV, přestože někteří novináři poněkud škodolibě poukazovali na to, že Petra zapomíná mluvit česky. V současnosti spolupracuje například s firmou ALO Diamonds a účastní se řady charitativních projektů.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Petra Němcová: Modeling, tsunami, James Blunt, Bruce Willis i Sean Penn