Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Peter Jackson je zpět ve Středozemi, tentokrát s novým filmem The Hobbit

Redakce

Redakce

26. 7. 2010

FOTO:Bilbo BagginsPoté, co Guillermo del Toro skončil s režírováním (nadále zůstává jako scenárista), budoucnost dvou filmů o Hobitovi byla pověšena na hřebík…

FOTO:Peter Jackson

Americký režisér Peter Jackson, Zdroj: archiv

Spekulovalo se o tom, že film převezme scenárista a režisér Neill Blomkamp (District 9), ale nestalo se tak. Nyní hollywoodští novináři tvrdí, že filmová studia Warner Bros, New Line a MGM si již vyhlídla nejpravděpodobnějšího režiséra, který převezme hobití dobrodružství. Muže, kterého si fanoušci Pána prstenů přejí zpět do Středozemě v režisérském křesle – Petera Jacksona.

OBR: Speciál k filmu Hobit

Okamžitě začal proces vyjednávání s Jacksonovým týmem na realizování prvního dílu The Hobbit na rok 2012, druhý díl by následoval v roce 2013. Přišla také finanční nestabilita ze strany MGM (studio, které spoluvlastní práva s jiným filmovým studiem New Line). Nicméně Warner Bros chce tlačit projekt vpřed, takže to nevypadá, že by finační problémy studia MGM mohly zpomalit proces a ohrozit tak spolupráci s Peterem Jacksonem.

Jackson je ideální volba pro převzetí režie, pracoval s Del Torem několik měsíců na přípravě produkce pro The Hobbit. K tomu všemu zná každý detail o Středozemi, protože režíroval kritikou skvěle přijatou triologii Pána prstenů. Jediný zádrhel by mohl být v tom, že Jackson chce pracovat také na dalších filmech mimo prostředí Středozemě.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Peter Jackson je zpět ve Středozemi, tentokrát s novým filmem The Hobbit