×
TOPZINE.cz

Pětadvacet ro(c)ků oslaví Kabát po čertech velkým koncertem

FOTO: Kabát

Kapela Kabát, která v České republice funguje dýl než demokracie, plánuje párty ve velkém stylu.  Oslava je připravena na 13. září 2014 na Vypichu.

Kabát oslaví pětadvacáté narozeniny v současném složení. Zdroj: 2media promotion Foto: František Ortmann

Rocková stálice české hudební scény tu rázně buší do kytar už od roku 1983. Sestava ve složení Ota Váňa, Hurvajs Hurčík, Milan Špalek, Tomáš Krulich a Josef Vojtek je však pohromadě teprve od roku 1990. A tak své pětadvacáté narozeniny oficiálně oslaví až za rok. Tentokrát si na narozeniny pozvali i hosty. Z krutého severu (jak jsme u Kabátů zvyklí) dorazí dánská rocková legenda – kapela D.A.D.

,,Jsou to v podstatě věkoví souputníci. Jejich hudba, postavení v Dánsku a vývoj má hodně podobného s Kabáty. V neposlední řadě má Kabát tuto partu ze severu velmi v oblibě, je škoda, že se toho o ní u nás moc neví. Je pro nás ctí, že D.A.D. toto pozvání rádi přijali,“ komentují své předskokany Kabáti.

Samotný koncert Kabátu by měl začít ve 20.00 hod. a měl by trvat cca 2 hodiny. ,,Je to tak nastaveno i s ohledem na noční klid a mimo jiné i věk kapely,“ s humorem vysvětlují rockeři v nejlepších letech.

Návrat po pěti letech

Pokud je někomu spojení oslav Kabátů a pláně na Vypichu povědomé, správně zapátral v paměti. Rocková kapela tu v roce 2009 už jednou slavila. Dopravní kolaps, několik ztracených dětí a 60 tisíc lidí na jednom místě byly tehdy perličky, které charakterizovaly dvacáté narozeniny této teplické rockové dámy. Po pěti letech se Kabáti vrací na místo činu.

,,Vypich I. byl pro nás, a doufáme, že i pro fanoušky, naprosto výjimečný zážitek, a po zralé úvaze jsme se rozhodli si toto místo a tento princip zopakovat. Umožňuje to koncentrovat velké množství lidí a techniky na jednom místě. Takto velký koncert je sice ekonomicky a logisticky velmi náročný, ale když to tzv. klapne, je to něco nepopsatelného,“ zvou Kabáti na koncert.

,,Po čertech velkej koncert“ však není jediným dárkem pro věrné fanoušky. U příležitosti tohoto výročí vychází i úspěšný výběr SUMA SUMÁRUM – VÝROČNÍ EDICE 1989-2014. Původní Suma Sumárům dostalo novou podobu a živé nahrávky nahradily nahrávky studiové. Dvojcédé tak slibuje kvalitní zvuk těch nejlepších pecek a jako třešnička na dortu je připraveno i DVD s klipy kapely.

Sranda na FB

Kabát je tedy skoro už pěkná a zralá pětadvacítka. Jako správná rockerka má pořád Žízeň, ale na její pověsti ji moc nepřidá, že se o ní šušká, že Jí má motorovou. Nenechte se však zmást. Kapela už není dávno žádná Malá dáma. A co je nejdůležitější, tato Moderní slečna jde s dobou. Od 15. listopadu se Kábati mohou pochlubit svým novým oficiálním facebook profilem.

,,Jsou kolem nás magoři, kteří tomu podlehli a několikrát denně informují celý svět o tom, že vykonali potřebu, nasnídali se, jedou do práce, nudí se v práci… To ale asi nebude náš případ. Držte nám palce, ať to šlape, a možná se dozvíte, co jste nevěděli, a možná to bude, a my bychom to tak chtěli, občas i ‚pěkná prdel‘,“ slibují členové kapely.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..