Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pet Shop Boys rozbalili svou kostičkovou show i v TESLA Aréně!

Redakce

Redakce

4. 12. 2009

pet-shop-boysBritská hudební skupina Pet Shop Boys se první prosincový čtvrtek stylově rozparádila v TESLA Aréně. Hudebníci v Praze předvedli nejen skvělé vystoupení, ale i barevnou show nebo nadané tanečníky.

Zdroj: Myspace

Zdroj: Myspace

Koncert začal v půl osmé, bez předkapely, rovnou nástupem hudebního dua Neil Tennant a Chris Lowe. Kluci hned v úvodu představili několik písní z nového alba Yes, ale nezapomněli ani na velké hity, které se od nich tradičně očekávaly. Při vysokém zpěvu zpěváka Neila navíc zářila v pozadí promyšlená barevná projekce, která večerní show vyzdvihla na úplně jinou úroveň.

Vystoupení bylo během svého průběhu velmi proměnlivé, a diváci se proto neměli šanci ani na moment nudit. Všechny hodně překvapilo zbourání kostičkové zdi, na kterou původně svítila projekce. Toto zbourání šokem přivítalo nejočekávanější hit Go West, při němž se poprvé objevili dva černošští tanečníci. Zpočátku jejich tanec sice připomínal povinné spartakiádní kroky, ale během večera tento prvotní dojem svým talentem ještě mnohokrát rozdupali.

Diváci měli spoustu důvodů, proč si show báječně užít. Všechny taneční choreografie byly parádně propracované, projekce lahodily každému oku a nechyběly ani živé barvy či flitry. Osobně mě nejvíc odzbrojily vtipné kostýmy, které si tanečníci velmi často měnili. Jednou přišli jako zpívající newyorské budovy, jindy měli zase na hlavách kostky.

Od své první legendární písničky West End Girls spolu zpěvák Neil a skladatel Chris ušli přece jen už pěkný kus cesty a nahráli spoustu úspěšných hitů. Proto se nebylo čemu divit, když si po celou dobu koncertu napůl plná TESLA Aréna zkušeně broukala v rytmu známých melodií.

Během hodiny a půl dlouhého koncertu zazněly hity jako It´s a Sin, New York City Boy nebo například Always on My Mind.

Jen těžko se dalo věřit, že duo Pet Shop Boys se dalo dohromady už v roce 1981, když se Neil a Chris poprvé náhodně potkali v obchodě. Nyní už jsou to padesátníci, ale nadále velmi čilí a tvůrčí. Ve čtvrtek všem rozhodně ukázali, že jim nechybí ani smysl pro drama.

Turné s názvem Pandemonium Show se konalo v rámci propagace nové desky Yes, která obsahuje jedenáct skladeb a vyšla koncem března tohoto roku. Turné dále bude směřovat do Německa, Dánska, Belgie a Velké Británie.

V souhrnu bych řekla, že večer probíhal v hranatém duchu. Zkrátka to byl kostičkový koncert s perfektním ozvučením, jaké jsem už dlouho nezažila. Kdo tam nebyl, ať lituje!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pet Shop Boys rozbalili svou kostičkovou show i v TESLA Aréně!