Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Performera Milana Kohouta vás zastihnete hned v několika městech

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

11. 5. 2011

FOTO: Tomáš Halík

Po dlouhé zimě se nám konečně začínají roztáčet mozkové závity a možná i vás napadají nejrůznější otázky týkající se literatury nebo kultury obecně. Proto jsme vybrali pozvánky na akce, které rozpohybují i ty nejskrytější části vašeho myšlení a vnímání. Na výběr máte hned z několika termínů tour Milana Kohouta, případně si můžete utřídit poznatky o literatuře na přednášce o současné české próze. Do třetice vás pozveme na besedu s Tomášem Halíkem.

FOTO: Tomáš Halík

Tomáš Halík, Zdroj: wikipedia.org, Foto: Petr Novák

Začínáme pozvánkou na tour Milana Kohouta, básníka, umělce a pedagoga žijícího v Bostonu. Chystat se můžete 13. května od 19 hodin do Poličky (Salónek pivovarské hospody na náměstí), 17. května od 19:30 do Olomouce (divadlo Tramtárie), 18. května od 19 hodin do Opavy (Art Klub) nebo až 19. května od 19 hodin do Nové Paky (Novopacké sklepy). Milana Kohouta bude doprovázet básník, redaktor a překladatel Ondřej Buddeus.

O čem se dnes nejvíce píše?

Pokud vás zajímá odpověď na tuto otázku, nebo se chcete jen zorientovat v záplavě různorodých prozaických textů současných českých autorů, nenechte si ujít přednášku Aleny Mikulíkové. Poučný večer plný literatury s názvem Motivy a témata české prózy po roce 1989 aneb O čem se dnes nejvíc píše? se koná 12. května od 16:30 v přednáškovém sále Městské knihovny Jihlava (Hluboká 1).

Inspirující nabídky zakončíme autogramiádou spojenou s besedou se spisovatelem, filosofem a teologem Tomášem Halíkem. Vše se koná u příležitosti vydání jeho nové knihy Smířená různost, která se točí kolem tématu potřeby Boha v dnešním světě a je psána formou dialogu, jenž s autorem vedl kněz a publicista Tomasz Dostatni. Autogramiáda se koná 17. května od 16 hodin v knihkupectví Dobrovský (Joštova 6, Brno).

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Performera Milana Kohouta vás zastihnete hned v několika městech