Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Peněženky vás především musejí bavit!

FOTO: Peněženka od RoxyOchránkyně našeho soukromí, přání a tajemství má různé podoby a tvary. Tváří se tajemně i roztomile. Je součástí našeho já a neuděláme bez ní téměř ani krok. Kromě peněz v ní většina z nás nosí i řadu dokladů, kreditních karet a jiných tajných pokladů. Ano, mluvím právě o ní – o naší peněžence.

FOTO: Peněženky ve sportovnějším stylu

Peněženky ve sportovnějším stylu, Zdroj: troggs.com

Je to náš věrně sloužící doplněk, který odhalujeme každý den lidem kolem nás, ať už známým, či neznámým. Dokáže o nás mnohé prozradit a i ona jde s módou, proto bychom ji čas od času, stejně jako nějaký kousek v našem šatníku, měli obměnit. Pořiďte si takovou, která vás bude bavit a ještě s ní sklidíte úspěch. Pořiďte si třeba i dvě, na různé příležitosti!

Sportovní

Většinou jsou vyrobeny z textilního materiálu, mají zapínání na suchý zip a jsou ve tvaru  kostky či kratšího obdélníku. Mívají přihrádky na doklady, papírové peníze i kapsičku se zipem na drobné. Prodávají se v různém provedení i barvách. Lze si je vzít prakticky ke všem druhům sportovního nebo sportovně-elegantního oblečení. Mezi nejoblíbenější značky těchto peněženek patří: Puma, Adidas, Roxy, Dakine, Fox aj.

FOTO: Luxusní peněženky

Luxusní peněženky Louis Vuitton a Gucci, Zdroj: lasuta.com

Elegantně luxusní

Styl luxusních peněženek se vyznačuje podlouhlými a štíhlými tvary. Mívají přihrádky na papírové a drobné peníze, s doklady se v těchto peněženkách bohužel moc nepočítá. Povětšinou se vyrábějí z pravé kůže a drahých lesklých materiálů. Opravdovou špičkou a symbolem nejvyšší kvality jsou peněženky z rejnočí kůže.

Luxusní peněženky častokrát bývají k dostání v setech s kabelkou, také někdy klíčenkou i zápisníkem. Bývají v nejrůznějších barvách, ale dominuje béžová, hnědá a černá. Královskou značkou je Louis Vuitton, mezi další patří Gucci, Prada, Versace, Guess aj. Jde většinou o celosvětově známé značky, které vyrábějí kabelky i oblečení.

FOTO: Peněženky v retro stylu

Peněženky v retro stylu, Zdroj: style.it (Miss Sixty), shopplasticland.com

Retro a Crazy

Jsou vyráběny z různých materiálů, mají všelijaké tvary i barvy. Někdy se schovávají za úplně jinou věc (kazetu, zvířátko, obal od něčeho apod.) Bývají na zip i cvočky. Častokrát nemají přihrádky, pouze jednu univerzální kapsu. O to víc mají kouzlo a nevšední nádech. Bývají navrhovány různými designéry a tu a tam si je vyrobí i běžně známé značky.

FOTO: Crazy peněženky

Crazy peněženky, Zdroj: funkytrend.com, shopplasticland.com, livbit.com

Tak co, jaký styl zvolíte?

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Peněženky vás především musejí bavit!