Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Penélope Cruz se dostalo pocty. Jako první španělskou herečku ji zalili do betonu

Foto: Penélope Cruz při projevuSlunná Kalifornie, pulzující Los Angeles, mocný nápis „Hollywood“. To je svět splněných snů, svět neomezených možností, svět slávy a lesku. A tohle město třpytu a dráždivého světélkování je poseto tisíce hvězdami…

Foto: Hvězda Penélope Cruz

Část chodníku slávy, která patří jen Penélope Cruz, Zdroj: youtube.com

Chodníky Hollywood Boulevard a Vine Street zdobí více než dva tisíce hvězd se slavnými jmény herců, hudebníků, režisérů, ale i kreslených postaviček jako Mickey Mouse nebo Simpsonovi. Tak zvané chodníky slávy patří k nejoblíbenějším místům v L.A. Ročně se na ně chodí dívat až deset milionů návštěvníků.

Mezi hollywoodskou elitu se na aprílový pátek zařadila i herečka Penélope Cruz. Na 6834 Hollywood Boulevard před divadlem El Capitan získala svou vlastní hvězdu mezi hvězdami. Držitelka Oscara se tak stala první španělskou herečkou, které se této pocty dostalo. Na slavnostní odhalení její části chodníku ji přišel podpořit režisér Rob Marshall, filmový kolega Johnny Depp a manžel Javier Bardem.

Dnes šestatřicetiletá herečka začínala svou kariéru v televizi už jako teenager.  Její filmovou kariéru nastartoval film Šunka, šunka (Jamón, Jamón). Spolupracovala na několika filmech s Pedrem Almodóvarem (Na dno vášně, Vše o mé matce, Volver). Za několik rolí byla nominovaná na Oscara, ale svou zlatou sošku získala až za Vicki Cristina Barcelona režiséra Woodyho Allena. Jejím posledním dotočeným snímkem jsou Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Penélope Cruz se dostalo pocty. Jako první španělskou herečku ji zalili do betonu