Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Peklo na zemi. Turisté si rádi za cestu tam zaplatí

Redakce

Redakce

2. 2. 2012

FOTO: danakil-desert-etiopieLáká vás dovolená na opravdu exotickém místě? Chcete vidět věci, které se vymykají všemu pozemskému? Rádi byste navštívili jinou planetu? V takovém případě by se vám mohl líbit výlet do Etiopie.

FOTO: danakil-desert-etiopie

Poušť Danakil připomíná peklo na zemi, Zdroj: odditycentral.com

Zuřivé sopky, nedýchatelný vzduch, sirná jezera, vysoká teplota, jedovaté výpary… Tohle místo skutečně připomíná peklo na zemi.

I přesto, že National Geographic označil tuhle oblast jako nejkrutější místo na zemi, „existuje spousta lidí, kteří za cestu do tohoto pekla rádi zaplatí,“ říká Tom Pfeiffer, německý vulkanolog a zakladatel Vulcano Discovery. Jeho cestovní kancelář nabízí zájezdy k sopkám a do vulkanických oblastí po celém světě.

FOTO: vulkanická-oblast-danakil-etiopie

Vulkanická oblast ukrývá nevídanou krásu, Foto: Mikaela, Odditycentral.com

Poušť Danakil je domovinou lidí z kmene Afar, kteří jsou známí svou schopností přežít i ve velmi nehostinných podmínkách. Už stovky let tady chovají dobytek a vydělávají si těžbou soli, kterou dolují ručně bez pomoci jakékoliv techniky.

FOTO: danakil-etiopie

Na této poušti panují nehostinné podmínky

Při pohledu na krásu Danakil Desert si možná pomyslíte, že za pobyt na tomhle místě by se lidem mělo platit. Ve skutečnosti ale odvážlivci rádi zaplatí čtyři tisíce dolarů za dvoutýdenní túru, která začíná v Addis Abeba. Cesta neobsahuje žádné čtyřhvězdičkové hotely. Turisté si užívají jedinečnost tohoto pekelného místa.

Pokud se ale chcete vydat do oblasti Danakil, buďte připraveni na nesnesitelné teplo a spoustu nepředstavitelných zápachů.

FOTO: poušť-danakil-etiopie

National Geographic označil tuhle oblast jako nejkrutější místo na zemi

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Peklo na zemi. Turisté si rádi za cestu tam zaplatí