Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Péče o pleť v zimě: Hydratační krém vyměňte za mastnější

Redakce

Redakce

2. 1. 2012

Bezchybná pleť v zimním období není jen nesplnitelné přání. Stačí si pořídit takové výrobky, které si rozumí s vaším typem pleti a ochrání ji před mrazem.

Obličej si ráno myjte minimálně půl hodiny před odchodem ven. Na hydratační krémy a osvěžující minerální vody ve sprejích raději zapomeňte a schovejte si je na horké letní dny. Pokud chcete přesto pleť hydratovat, dodržujte pravidelný pitný režim, nejlepší jsou ovocné nebo zelené čaje.

Při líčení šetřete s pudrem a sáhněte raději po make-upu nebo tónovacím krému. Důležité je nanést pod každý přípravek pleťový krém jako podklad.

Jak se správně starat o pleť. Prodlužte si mládí!

Pohybujete-li se častěji venku, zvolte mastnější výživný krém s vitamíny, ceramidy a antioxidanty, který pečlivě vetřete i na krk a dekolt. To, že máte šálu, ještě neznamená, že máte pokožku dokonale chráněnou.

Rty i ruce v zimě trpí

Nezapomínejte ani na péči o své rty. V mrazivých dnech se častěji vysušují a výjimkou nejsou nepříjemné praskliny. Na kráse jim nepřidá ani olizování, které děláme nevědomky velmi často.

FOTO: Balzám na rty, krém na ruce

Pomocníci, Zdroj: lushcz.cz, figsandrouge.com, loccitane.cz, neutrogena.com

Vezměte si na pomoc peeling, který jemně vmasírujte do rtů a nechte působit. Nádherně voní ty od Lush, ale snadno si můžete vyrobit peeling doma.

Chystáte-li se ven, vyzbrojte se kvalitním balzámem na rty s UV filtrem a včelím voskem, který je ochrání a dodá jim potřebné vitamíny.

FOTO: Krásné nehty

, Zdroj: healthcareandbeautytips.com

I když v zimě nosíte rukavice, ruce jsou mrazem také velmi namáhané. Ošetřujte je krémem několikrát denně, aby se vám nevysušily a neměly jste na nich stejné praskliny jako na rtech. Mezi osvědčené krémy na ruce patří klasický Kamill, levandulový L’Occitane nebo Neutrogena.

Pokud vyrážíte na hory, přibalte s sebou krém s ochranným faktorem. Mějte na paměti, že i v zimě svítí slunce, které vám může uškodit stejně jako v létě a způsobit nepěkné vrásky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Péče o pleť v zimě: Hydratační krém vyměňte za mastnější