Menu
TOPZINE.cz
Krása

Péče o nohy je potřebná i v zimě

Zatímco v létě naše pěstěné nožky pobíhaly bosky po zeleném trávníku a nechávaly se hladit pískem na pláži, během chladnějšího období je schováváme v teplých ponožkách. Ale ani v zimě nemůžeme zapomínat na důkladnou péči o naše chodidla. Poradíme vám, jak na to!

Hladké nohy po celý rok

Naše nohy si zaslouží řádnou péči po celý rok, nejen v létě, kdy je nejvíce ukazujeme. Krásná a hebká chodidla ocení každý. V chladnějších dnech, kdy opět vytahujeme ze skříně naše oblíbené punčocháče, punčochy a podvazky, je to naprostou nutností. Pokud se nestíháte častěji objednávat na pedikuru, vyzkoušejte báječnou pomoc, která vám ušetří spoustu času. Takzvané exfoliační ponožky jsou určeny k použití v pohodlí vašeho domova.

Jak fungují exfoliační ponožky?

Udělejte si chvilku času pro sebe, u televize nebo s knihou, a připravte svým chodidlům přibližně hodinovou kůru. Ideálně se provádí po odlakování nehtů a sundání případných prstýnků, které mnohé ženy s oblibou nosí také na nohou. Exfoliační ponožky obsahují látku, která se postará o dokonalou hebkost i regeneraci vašich chodidel. Stačí jen navléci je na bosá chodidla a nechat působit jednu až dvě hodiny. Pro větší pohodlí si můžete přes ně ještě obléci klasické bavlněné ponožky.

Mezitím dělejte vše potřebné, čtete si, sledujte televizi, telefonujte nebo třeba pracujte u počítače. Po uplynutí stanovené doby ponožky sundejte a nohy pečlivě umyjte mýdlem a vodou. Látky obsažené v ponožkách vám pomohou změkčit chodidla a odstranit zrohovatělou vrstvu staré kůže.

Elektrický pilník na paty pro domácí pedikúru

Další možností jak hravě zvládnout pedikúru v pohodlí domova je použití elektrického pilníku. Mnohé z nás trápí celoročně suché paty. Pokožka se odlupuje, praská a vytváří bolestivá místa. Pro odstranění staré zrohovatělé vrstvy a zjemnění pokožky je právě elektrický pilník ideálním řešením. Bez velké námahy vám opět pomůže ke zdravým a hladkým chodidlům.

Elektrický pilník na paty bývá většinou v balení s několika nástavci. Použít jej můžete buď připojením k síti, anebo si pořídit pilník na baterky, který oceníte zejména na cestách.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Péče o nohy je potřebná i v zimě