Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pec pod Sněžkou: V centru magie

Redakce

Redakce

21. 3. 2009

Ačkoliv to tak na mnohých místech republiky vypadá, zima ještě neskončila. Lyžařská střediska pořád fungují a většina z nich hlásí dobré sněhové podmínky. Zajet si zalyžovat do Krkonoš, našeho nejvyššího pohoří, zní přímo magicky, Pec pod Sněžkou je takovým kouzelným místem.

Cesta do tohoto střediska není nijak náročná. Ať už jedete z Prahy, Plzně nebo Pardubic jedná se o prakticky rovnou cestu. Nejsou potřeba ani sněhové řetězy, do střediska nevede prudká silnice a strmé stoupání, ale mírný kopeček táhnoucí se mnoho kilometrů.

Zaparkovat se snažte co nejblíže ke hlavnímu vleku Javor. Jinak vás může potkat mnohaminutové pochodování z vesničky u lyžařského střediska. Je to ale kouzelná procházka. Cesta je lemovaná tradičními horskými domečky. Pokud by vás už jen ta myšlenka odradila, není problém zastavit ve Velké Úpě a vyjet nahoru skibusem.

Koupit si permanentku není problém, navíc platí jedna magnetická karta na celý areál. Ten je   nejvýše položeným (800 – 1 602 m n. m.) a největším střediskem v okolí. Čítá devět vleků a jednu čtyřsedačkovou lanovku a celkem deset a půl kilometru sjezdovek různých obtížností. Těmi jsou jedna černá sjezdovka (Hnědý vrch II.), šest sjezdovek červených (Javor I., Javor II.-Labuť, Hnědý vrch-Bramberk, Zahrádky a Zahrádky II., Mulda a Eso) a tři sjezdovky modré (Zahrádky III., Klondike a Vysoký svah-Smrk).

Nemusíte se bát, všechny vleky a sjezdovky jsou vzájemně dobře provázané. Zajezdí si zde opravdu každý. Středisko má k dispozici i veliký funky park pro snowboardisty s různými překážkami a několika obřími skokánky.

K celodennímu i jinému sjezdování patří únava a tudíž i neopomenutelná návštěva ski baru. Středisko v tomto směru nabízí spoustu možností. Jsou zde k nalezení ski bary venkovní, kde je možné zastavit a ještě téměř na lyžích si dát klobásu a svařák. Jsou zde i větší ski bary se spoustou tzv. rychlých pokrmů, náročnější stravovatel má na výběr i z množství penzionů, hotelů, restaurací a podobně. Vše na dosah sjezdovek.

Po dni lyžování si mnozí návštěvníci většinou „zablbnou“ na bobové dráze, která je tady za drobný peníz k dispozici, nebo před cestou domů nabírají sílu v jedné z malebných hospůdek.

Praktické informace:

Cesta: ze směru Praha, Mladá Boleslav:    Jičín – Nová Paka – Trutnov – Mladé Buky – Velká Úpa –                         Pec pod Sněžkou
ze směru Hradec Králové, Náchod:    Trutnov – silnice 206 – Velká Úpa – Pec pod Sněžkou

Permanentky: Celodenní    600 Kč (500 od 30.3.)
9:00 – 13:00    430 Kč
od 11:00    480 Kč
od 12:00    400 Kč
od 13:00    380 Kč

Večerní    250 Kč
(Javor, 17:00 – 21:00)
večerní        150 Kč
(Zahrádky III., 16:00 – 21:00)

Parkovné:
Přímo u vleku Javor k celodenní permanentce zdarma
jinde placené

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pec pod Sněžkou: V centru magie