Menu
TOPZINE.cz
Cestování

Pec pod Sněžkou: V centru magie

Redakce

Redakce

21. 3. 2009

snezkaAčkoliv to tak na mnohých místech republiky vypadá, zima ještě neskončila. Lyžařská střediska pořád fungují a většina z nich hlásí dobré sněhové podmínky. Zajet si zalyžovat do Krkonoš, našeho nejvyššího pohoří, zní přímo magicky, Pec pod Sněžkou je takovým kouzelným místem.

Foto: Irena Krcháková, Topzine.cz

Foto: Irena Krcháková, Topzine.cz

Cesta do tohoto střediska není nijak náročná. Ať už jedete z Prahy, Plzně nebo Pardubic jedná se o prakticky rovnou cestu. Nejsou potřeba ani sněhové řetězy, do střediska nevede prudká silnice a strmé stoupání, ale mírný kopeček táhnoucí se mnoho kilometrů.

Zaparkovat se snažte co nejblíže ke hlavnímu vleku Javor. Jinak vás může potkat mnohaminutové pochodování z vesničky u lyžařského střediska. Je to ale kouzelná procházka. Cesta je lemovaná tradičními horskými domečky. Pokud by vás už jen ta myšlenka odradila, není problém zastavit ve Velké Úpě a vyjet nahoru skibusem.

Koupit si permanentku není problém, navíc platí jedna magnetická karta na celý areál. Ten je   nejvýše položeným (800 – 1 602 m n. m.) a největším střediskem v okolí. Čítá devět vleků a jednu čtyřsedačkovou lanovku a celkem deset a půl kilometru sjezdovek různých obtížností. Těmi jsou jedna černá sjezdovka (Hnědý vrch II.), šest sjezdovek červených (Javor I., Javor II.-Labuť, Hnědý vrch-Bramberk, Zahrádky a Zahrádky II., Mulda a Eso) a tři sjezdovky modré (Zahrádky III., Klondike a Vysoký svah-Smrk).

Nemusíte se bát, všechny vleky a sjezdovky jsou vzájemně dobře provázané. Zajezdí si zde opravdu každý. Středisko má k dispozici i veliký funky park pro snowboardisty s různými překážkami a několika obřími skokánky.

K celodennímu i jinému sjezdování patří únava a tudíž i neopomenutelná návštěva ski baru. Středisko v tomto směru nabízí spoustu možností. Jsou zde k nalezení ski bary venkovní, kde je možné zastavit a ještě téměř na lyžích si dát klobásu a svařák. Jsou zde i větší ski bary se spoustou tzv. rychlých pokrmů, náročnější stravovatel má na výběr i z množství penzionů, hotelů, restaurací a podobně. Vše na dosah sjezdovek.

Po dni lyžování si mnozí návštěvníci většinou „zablbnou“ na bobové dráze, která je tady za drobný peníz k dispozici, nebo před cestou domů nabírají sílu v jedné z malebných hospůdek.

Praktické informace:

Cesta: ze směru Praha, Mladá Boleslav:    Jičín – Nová Paka – Trutnov – Mladé Buky – Velká Úpa –                         Pec pod Sněžkou
ze směru Hradec Králové, Náchod:    Trutnov – silnice 206 – Velká Úpa – Pec pod Sněžkou

Permanentky: Celodenní    600 Kč (500 od 30.3.)
9:00 – 13:00    430 Kč
od 11:00    480 Kč
od 12:00    400 Kč
od 13:00    380 Kč

Večerní    250 Kč
(Javor, 17:00 – 21:00)
večerní        150 Kč
(Zahrádky III., 16:00 – 21:00)

Parkovné:
Přímo u vleku Javor k celodenní permanentce zdarma
jinde placené

Mapa střediska: zde

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pec pod Sněžkou: V centru magie