Pearl Jam se v říjnu vrátí s novým albem. Poslechněte si první singl

Americká rocková kapela Pearl Jam vydá 11. října nové album. Bude se jmenovat Lightning Bolt a první singl z něj si můžete poslechnout níže.

FOTO: Pearl Jam
Pearl Jam, Zdroj: Universal Music

Poslední album Backspacer kapela vydala v září 2009, od té doby nebylo o novém materiálu ani slechu. V říjnu se posluchači dočkají novinky, která bude v pořadí čtrnáctým počinem kapely, pokud počítáme i živáky a kompilace.

Na světě už je první singl z alba Lightning Bolt nazvaný Mind Your Manners, který vyšel 11. července.

Grunge je mrtvý, ale my jedeme dál

Pearl Jam se proslavili debutovým albem Ten z roku 1991, jehož se prodalo úctyhodných deset miliónů nosičů. Kapela, pojmenovaná po výtečné marmeládě, kterou dělala babička frontmana Eddieho Veddera, se v devadesátých letech stala jedním z nejvýraznějších představitelů tehdy vzkvétajícího alternativního rocku.

Často byla v médiích stavěna do pozice protivníků Nirvany, která také vzešla z alternativní scény západního pobřeží. Zatímco grunge v podstatě vymřel a většina jeho představitelů zanikla anebo upadla v zapomnění, Pearl Jam se podařilo udržet na výsluní dosud. Dnes se tak zdá téměř neuvěřitelné, že Eddie Vedder začínal budovat kariéru na pozici obsluhy benzinové pumpy.

Ohodnoťte tento článek

Líbí se vám tento článek? Podělte se o něj s ostatními

1 Comment on Pearl Jam se v říjnu vrátí s novým albem. Poslechněte si první singl

  1. to h-cz:Me1š pravdu, je to samozřejmě o atkvinedm předstupu k životu. Jenže je1 osobně tohle řešedm a nened to jednoduche9. Take9 ne1sledky si nenesu jen je1, ale i dalšed. Když se odstěhuju do Prahy, nebudu se moct třeba postarat o svoje rodiče až to budou potřebovat. Když budu v Praze, budu medt nade1le dfdchaced proble9my a moje děti nejspedš take9. Naopak, když budu žedt tam kde jsem se narodil, neseženu dobrou pre1ci. Ne jen finančně, ale zřejmě nebudu moci pracovat ani na stejně zajedmavfdch pozicedch a projektech.Takže:Neledbed se mi, že za život na venkově se mused platit nemožnosted zajedmave9 karie9ry a za život ve městě špatnfdm životnedm prostřededm. I když se to samozřejmě nikdy nesrovne1, domnedve1m se, že je třeba se o to snažit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*