Pearl Jam se v říjnu vrátí s novým albem. Poslechněte si první singl

Americká rocková kapela Pearl Jam vydá 11. října nové album. Bude se jmenovat Lightning Bolt a první singl z něj si můžete poslechnout níže.

FOTO: Pearl Jam
Pearl Jam, Zdroj: Universal Music

Poslední album Backspacer kapela vydala v září 2009, od té doby nebylo o novém materiálu ani slechu. V říjnu se posluchači dočkají novinky, která bude v pořadí čtrnáctým počinem kapely, pokud počítáme i živáky a kompilace.

Na světě už je první singl z alba Lightning Bolt nazvaný Mind Your Manners, který vyšel 11. července.

Grunge je mrtvý, ale my jedeme dál

Pearl Jam se proslavili debutovým albem Ten z roku 1991, jehož se prodalo úctyhodných deset miliónů nosičů. Kapela, pojmenovaná po výtečné marmeládě, kterou dělala babička frontmana Eddieho Veddera, se v devadesátých letech stala jedním z nejvýraznějších představitelů tehdy vzkvétajícího alternativního rocku.

Často byla v médiích stavěna do pozice protivníků Nirvany, která také vzešla z alternativní scény západního pobřeží. Zatímco grunge v podstatě vymřel a většina jeho představitelů zanikla anebo upadla v zapomnění, Pearl Jam se podařilo udržet na výsluní dosud. Dnes se tak zdá téměř neuvěřitelné, že Eddie Vedder začínal budovat kariéru na pozici obsluhy benzinové pumpy.

Pearl Jam se v říjnu vrátí s novým albem. Poslechněte si první singl
Ohodnoťte tento článek


1 Komentář Pearl Jam se v říjnu vrátí s novým albem. Poslechněte si první singl

  1. to h-cz:Me1š pravdu, je to samozřejmě o atkvinedm předstupu k životu. Jenže je1 osobně tohle řešedm a nened to jednoduche9. Take9 ne1sledky si nenesu jen je1, ale i dalšed. Když se odstěhuju do Prahy, nebudu se moct třeba postarat o svoje rodiče až to budou potřebovat. Když budu v Praze, budu medt nade1le dfdchaced proble9my a moje děti nejspedš take9. Naopak, když budu žedt tam kde jsem se narodil, neseženu dobrou pre1ci. Ne jen finančně, ale zřejmě nebudu moci pracovat ani na stejně zajedmavfdch pozicedch a projektech.Takže:Neledbed se mi, že za život na venkově se mused platit nemožnosted zajedmave9 karie9ry a za život ve městě špatnfdm životnedm prostřededm. I když se to samozřejmě nikdy nesrovne1, domnedve1m se, že je třeba se o to snažit.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*